mandat
Flickr/Karolina Kabat
Autor Komunikaty prasowe - 22 Grudnia 2019

Zatrzymali go i wlepili mandat w wysokości 4 tys. złotych. Powód był poważny

Mandat na łączną kwotę 4450 zł otrzymał kierowca samochodu ciężarowego, zatrzymany przez Funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. “Okazało się, że na skrzyni biegów zamontowany jest magnes fałszujący czas pracy kierowcy” - informuje portal Motofakty.pl.

Mandat za fałszowanie czasu pracy

Mandat o łącznej wysokości 4450 zł otrzymał kierowca samochodu ciężarowego, zatrzymany przez Funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Podczas kontroli bez polecenia funkcjonariuszy opuścił pojazd i schował się pod podwozie. “Próba schowania się kierowcy nie była przypadkowa, ponieważ w trakcie kontroli ujawniono zamontowany na skrzyni biegów magnes zakłócający pracę impulsatora” - portal Motofakty.pl.

Wyszło na jaw, że mężczyzna schował magnes w kieszeni i zwrócił go dopiero po analizie wydruku z tachografu, wskazującego odpoczynek kierowcy od wykonywanej pracy, czyli tzw. pauzy.

Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karęJuż za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karęCzytaj dalej

Kierowca został ukarany mandatem

Kierujący pojazdem pochodzi z województwa mazowieckiego i ma 25 lat. Oprócz mandatu, który otrzymał, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, z tytułu założenia magnesu na impulsator, powodujący korektę licznika samochodowego. Tak zakłada art. 306 Kodeksu Karnego. Z kolei przedsiębiorca, który zatrudnia kierowcę może otrzymać karę administracyjną w kwocie 12000 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News