Mandat za psa w samochodzie? Nie musisz się o to martwić, jeśli odpowiednio zadbasz o bezpieczeństwo swoje i pupila
publicdomainpictures.net
Autor Stanisław Węgrowski - 21 Listopada 2019

Za psa w samochodzie dostaniesz mandat. Chyba, że spełnisz odpowiednie warunki

Mandat za psa w samochodzie? Tak, to możliwe. Czy przepisy o ruchu drogowym regulują tę kwestię? Jak należy się przygotować do podróży z psem lub kotem? Co powinniśmy mieć w samochodzie, gdy podróżujemy autem ze zwierzętami?

Mandat za jazdę z psem - jak go uniknąć?

Mandat za psa lub kota w aucie podczas jazdy? Choć brzmi to absurdalnie, to wcale takie nie jest. Kiedy podróżujemy samochodem wraz z naszymi pupilami, to warto pamiętać, że czworonożny pasażer również podlega regulacjom prawnym - informuje bezprawnik.pl. Mimo, że w przepisach o ruchu drogowym nie ma oczywistej wzmianki na ten temat, to istnieją pewne ogólne zasady do których kierowcy podróżujący ze zwierzętami powinni się stosować.

Lidl przeżyje oblężenie jeszcze przed świętami. Za kilka dni do sklepów trafi prawdziwy hitLidl przeżyje oblężenie jeszcze przed świętami. Za kilka dni do sklepów trafi prawdziwy hitCzytaj dalej

Pewne wytyczne można odnaleźć w art. 60 pkt 1 Kodeksu drogowego. Jak podaje bezprawnik.pl, w myśl przepisu kierowcom nie wolno używać pojazdów w sposób, który może zagrażać bezpieczeństwu osoby, która znajduje się w pojeździe albo poza nim. Jak to się ma do zwierząt? Otóż psy lub koty często w samochodzie są niespokojne.

Takie zwierzę może biegać po aucie, przeszkadzać kierowcy, ale przede wszystkim same jest narażone na niebezpieczeństwo, np. podczas gwałtownego hamowania czy innego ostrego manewru. W takim przypadku policja może wystawić mandat za doprowadzenie do niebezpiecznej sytuacji.

Masa Polaków bez podwyżki płacy minimalnej. Pracodawcy znaleźli sposób na ominięcie prawaMasa Polaków bez podwyżki płacy minimalnej. Pracodawcy znaleźli sposób na ominięcie prawaCzytaj dalej

Zadbajmy o ich bezpieczeństwo

Do podróży ze zwierzętami warto się dobrze przygotować i zadbać zarówno o bezpieczeństwo pupila, jaki swoje. Dla psa lub kota ważny jest jego komfort podczas podróży, tak samo jak dla innych pasażerów i kierowcy pojazdu. Aby bezpiecznie przewozić zwierzęta warto nabyć odpowiednie akcesoria do podróży.

Jednym z rozwiązań jest np. specjalna klatka, przypominająca kojec, w której pies lub kot może podrożować. Jednak niekoniecznie znajdzie to zastosowanie w przypadku większych ras. Za to kupienie pasów i szelek dla psa to już konieczność. Tak jak my się przypinamy, tak samo zwierzęta też powinny być zabezpieczone na wypadek niebezpiecznej sytuacji.

Najbiedniejsi dostaną po 1600 zł. Projekt ustawy już jest gotowyNajbiedniejsi dostaną po 1600 zł. Projekt ustawy już jest gotowyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja poszukuje bohatera. Mrożące krew w żyłach nagranie
  2. Poród na autostradzie. 21-latka urodziła dziecko na A4
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Korzystasz z internetu? Możesz uzyskać od państwa nawet ponad 700 złotych, wystarczy jedna rzecz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News