mandat
Public Domain Pictures/ ag gaj
Autor Komunikaty prasowe - 17 Lutego 2020

20 tysięcy złotych kary za brak jednej zmiany w aucie. Nieświadomy obowiązku kierowca słono zapłaci

Mandat w takiej wysokości jest możliwy. W Polsce śniegu raczej nie widać, ale wybierając się na ferie za granicę trzeba liczyć się z obowiązującymi tam zasadami ruchu drogowego. Lepiej pamiętać o właściwym przygotowaniu samochodu, gdyż w niektórych krajach opony zimowe są obowiązkowe, a ich brak wiąże się z wysokim mandatem.

Mandat podczas wycieczki samochodem na narty? Lepiej sprawdzić przepisy

Mandat wynoszący 21 tys. zł - nawet taką karę można zapłacić za niezastosowanie się do obowiązku zmiany opon na zimowe. Pamiętać o tym należy szczególnie, wybierając się do Austrii. W tym kraju od 1 listopada do 15 kwietnia obowiązek jazdy na zimowych oponach ciąży na każdym kierowcy. Podobnie jest w Czechach, gdzie od listopada do kwietnia również należy je posiadać. W tym kraju za brak opon zimowych trzeba się liczyć nawet z unieruchomieniem pojazdu. W Czechach pojawiają się także drogi z opisem "Zimni vybava", gdzie dodatkowo kierowca musi zamontować na kołach łańcuchy.

We Francji obowiązek posiadania opon zimowych dotyczy poszczególnych tras, zwłaszcza w rejonie Alp. W Niemczech przepisy nie mówią wprost o konieczności zamontowania opon zimowych, jednak mandat 60 euro grozi za samochód nieprzystosowany do warunków na drodze. Szwajcaria ma podobne prawo co Niemcy w tym zakresie oraz zaleca korzystanie z zimowych opon od 1 listopada do 30 kwietnia.

Opony zimowe są także obowiązkowe na Słowacji (od 15 listopada do 15 marca). We Włoszech kwestia ich posiadania regulowana jest przez prawo lokalne.

Dłużnicy staną się bezkarni. Nowe prawo sprawi, że stracą motywację do spłaty zadłużeniaDłużnicy staną się bezkarni. Nowe prawo sprawi, że stracą motywację do spłaty zadłużeniaCzytaj dalej

Urząd udostępnia informacje

GDDKiA (Generalna Inspekcja Dróg Krajowych i Autostrad) dla ułatwienia życia kierowcom przygotowała zbiór informacji na temat zasad ruchu drogowego w innych krajach. Szczegółowe informacje o przepisach, opłatach i innych zasadach można przeczytać na stronie urzędu.

Parlamentarni krezusi. TOP 10 najbogatszych polskich posłów i senatorówParlamentarni krezusi. TOP 10 najbogatszych polskich posłów i senatorówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tajemnicza palma w centrum Warszawy. Kto ją ustawił?
  2. Szpital zapłaci za błąd lekarzy. Rodzina dziecka dostanie gigantyczne odszkodowanie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Z ostatniej chwili: makabra w Australii, na pokładzie 160 pasażerów. Nie było szans, są ofiary i ranni [ZDJĘCIA]

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News