Mandat dostaniesz, jak nie przepuścisz na pasach pieszego. Premier o to zadba
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 16 Grudnia 2019

"Trzy dodatkowe ograniczenia na drogach". Kolejne mandaty mają poskromić piratów drogowych

Mandat za złamanie zasad o pierwszeństwie dla pieszych przed wejściem na pasy i za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym także w nocy. Oprócz tego kierowca będzie mógł stracić prawo jazdy, jeśli przekroczy prędkość o ponad 50 km/h poza terenem zabudowanym. O nowych ograniczeniach poinformował w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

Mandat za nowe wykroczenia

Podczas konferencji prasowej związanej z akcją edukacyjną “Dobry Kierowca”, która odbyła się na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie, premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że pod względem bezpieczeństwa na drogach Polska jest na “ostrym zakręcie” - informuje polsatnews.pl.

- Musimy wprowadzić nowe reguły, procedury i zasady, które zdecydowanie ograniczą śmiertelność na drogach i zwiększą możliwość jazdy bezpiecznej (...). Jesteśmy w samym ogonie UE, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drogach, ginie w ostatnich latach średnio około 3 tys. osób na drogach - powiedział cytowany przez polsatnews.pl premier.

Trzy nowe ograniczenia

Mateusz Morawiecki zapowiedział kolejne po obowiązku jazdy “na suwak” i tworzeniu “korytarzy życia” (weszły w życie 6 grudnia br.) zmiany w przepisach o ruchu drogowym.

- W bardzo krótkim tempie wprowadzamy trzy dodatkowe ograniczenia - po pierwsze jest to pierwszeństwo pieszego przed wejściem na pasy. Po drugie jest to ograniczenie do 50 km/h jazdy pojazdów w terenie zabudowanym przez całą dobę (...). Również wdrażamy zasadę, że w sytuacji przekroczenia (prędkości) powyżej 50 km/h poza terenem zabudowanym, to również będzie można odebrać prawo jazdy - poinformował cytowany przez polsatnews.pl szef rządu.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział także stworzenie funduszu, dzięki któremu możliwe będzie inwestowanie w infrastrukturę bezpieczeństwa drogowego. Na ulicach pojawi się więcej przejść dla pieszych, rond, spowalniaczy ruchu oraz świateł.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News