Policja zabierze dowód rejestracyjny
flickr
Autor Komunikaty prasowe - 13 Grudnia 2019

Na mandacie się nie skończy. Policja przygotowała dużo gorsze kary dla kierowców

Mandat to nie tylko kara, którą można dostać za nie w pełni sprawny technicznie samochód, emitujący nadmierną ilość spalin. Policja w takim wypadku ma prawo zabrać dowód rejestracyjny i zrobiła tak w już w przypadku 12,5 tys. kierowców, w ramach jedenastu akcji SMOG, jak ustalił Dziennik.pl w Komendzie Głównej Policji.

Mandat to najmniejsza kara, jaką można dostać za kiepski stan techniczny samochodu

Mandat w przypadku, gdy twój samochód jest nie do końca sprawny technicznie? Tylko, gdy będziesz miał szczęście. W ramach akcji SMOG, gdy policja zatrzyma pojazd, który wydziela nadmierną ilość spalin, ma pełne prawo zabrać dowód rejestracyjny i skrupulatnie z tej możliwości korzysta.

“Dotychczas w ramach akcji SMOG policjanci zatrzymali ponad 12,5 tys. dowodów rejestracyjnych. W tej liczbie przeszło 2,7 tys. dokumentów zatrzymano w związku z nadmierną emisją spalin. A dziś te statystyki na pewno ulegną zmianie” – powiedział portalowił Dziennik.pl podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Ostatnia w tym roku akcja SMOG

Wczoraj została przeprowadzona ostatnia w tym roku akcja pod kryptonimem SMOG. Z dróg zostały wyeliminowane samochody, których stan techniczny wskazywał na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, przez co pojazd wydzielał nadmierną ilość spalin. Aby to sprawdzić, funkcjonariusze mieli do dyspozycji wyspecjalizowany sprzęt kontrolno-pomiarowy: analizatory spalin (jednostki benzynowe) i dymomierze (auta z silnikiem Diesla).

Spłać długi do końca grudnia, inaczej będziesz mieć poważne problemy. ZUS pomoże je z ciebie ściągnąćSpłać długi do końca grudnia, inaczej będziesz mieć poważne problemy. ZUS pomoże je z ciebie ściągnąćCzytaj dalej

Dodatkowe badania techniczne

Druga metoda policji, w przypadku braku specjalistycznego sprzętu, to kontrola na podstawie podejrzenia. Wówczas funkcjonariusz drogówki może zatrzymać dowód rejestracyjny i skierować pojazd na dodatkowe badania techniczne.

“Brak urządzenia nie oznacza jednak bezradności, bo kiedy policjant np. zauważy, że układ wydechowy jest nieszczelny bądź wydobywa się z niego więcej niż w sprawnym aucie spalin wtedy ma uzasadnione podejrzenie, że pojazd nie spełnia norm” – wyjaśnił Kobryś, cytowany przez Dziennik.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne nagranie SOP w sieci. "Z drogi polskie ch***y! Szlachta jedzie"
  2. Nie żyje 17-latek. Wszystko przez zbyt gwałtowny ruch głową
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Szef kazał im przyjść w Sylwestra do pracy. Zgodzili się, ich plan jest niewiarygodny, wielu Polaków może im zazdrościć

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News