Mandat karny w Warszawie
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 24.08.2019. n/z Mandat karny.
Autor Komunikaty prasowe - 11 Lutego 2020

Masowe kontrole w Warszawie. 100 tys. skontrolowanych, 12 tys. kar finansowych

Mandat, przed którym nie sposób uciec. Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że skontrolowano 102 934 samochody. Zastosowano w tym celu specjalne auta do e-kontroli. Wykaz sprawdzonych aut jest natomiast podsumowywany w ciągu 13 dni. Można szybko sprawdzić czy kierowca zapłacił za parking.

Mandat wepią ci jeszcze skuteczniej

Mandat za mandatem i to bez pudła. Zarząd Dróg Miejskich jest zadowolony z nowego systemu. Kluczowy był pierwszy miesiąc jego działania. Należy podkreślić, że nowy na nią sposób polega na zrobieniu fotografii auta co najmniej dwa razy. System e-kontroli działa w oparciu o elektryczne samochody wraz z kamerami i czujnikami.

Emerytura stażowa coraz bardziej realna. Tysiące Polaków skończy pracować w wieku 53 latEmerytura stażowa coraz bardziej realna. Tysiące Polaków skończy pracować w wieku 53 latCzytaj dalej

Wzrost opłat za parking

Urzędnicy podkreślają, że po wejściu w życie e-kontroli kierowcy częściej zapłacą za parking. W zestawieniu ze styczniem 2019 r. nastąpił wzrost opłat o 12 pkt. proc. W pierwszym miesącu roku wystawiono 12 196 kar finansowych.

Innowacyjny system

System e-kontroli jest innowacyjny. Pojazdy wyposażone w kamery i czujniki jeżdżą po ulicach warszawskiej Woli i Śródmieścia. Kontrole wykazały, że 13 proc. skontrolowanych aut zaparkowało na gapę. Zarząd Dróg Miejskich ma nadzieję, że liczba gapowiczów spadnie z czasem.

ZDM przekazał następującą informację o systemie e-kontroli: “Nie sprawił żadnych problemów. Jednak w związku z tym, że jest to nowa technologia, której wciąż się uczymy, zdecydowaliśmy, że przez pierwszy okres w samochodzie będzie dwóch pracowników”.

Ulubione samochody Polaków w 2020 roku. TOP 10 najchętniej kupowanych modeli [GALERIA]Ulubione samochody Polaków w 2020 roku. TOP 10 najchętniej kupowanych modeli [GALERIA]Czytaj dalej

System e-kontroli z pewnością wspomoże piesze patrole. Należy zauważyć, że w stolicy działa 50 kontrolerów. Jest to liczba zbyt mała do sprawdzenia wszystkich ulic. A zatem kierowcy ryzykowali i nie płacili za postój samochodu. Teraz przyszedł czas na zmiany.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Agata Duda tym razem nie mogła pomóc mężowi. Nawet TVP nie ocenzurowało incydentu
  3. Choroba Leśniowskiego-Crohna wyniszcza jelita. Warto znać jej objawy oraz metody leczenia
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  6. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  7. Korzystasz z internetu? Możesz uzyskać od państwa nawet ponad 700 złotych, wystarczy jedna rzecz
Warto wiedzieć coś o banku, w którym trzymasz swoje pieniądze. 10 największych banków w PolsceWarto wiedzieć coś o banku, w którym trzymasz swoje pieniądze. 10 największych banków w PolsceCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News