policja-flickr-włodi
flickr, włodi
Autor Komunikaty prasowe - 9 Lutego 2020

Niespodziewanie policja wychodzi na polskie ulice. Każdy może stracić spore pieniądze, lepiej uważajcie

Obecnie istnieje większe prawdopodobieństwo otrzymania mandatu, ze względu na start akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Na celowniku policji są szczególnie osoby zapatrzone w ekrany smartfonów ze słuchawkami na uszach, którzy nie zwracają uwagi na sygnalizację świetlną, zarówno piesi, jak i rowerzyści.

Uważaj, bo możesz dostać mandat

Obecnie trwa akcja policji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” i istnieje duże prawdopodobieństwo otrzymania mandatu, jeśli przechodzisz przez pasy ze smartfonem w ręku, ze słuchawkami w uszach, nie zwracając uwagi na sygnalizację świetlną. Rowerzyści, którzy zachowują się podobnie również są zagrożeni. Akcja wystartowała 6 lutego.

- Zwracamy szczególną uwagę na sposób zachowania pieszych na drogach, szczególnie na ruchliwych skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych oraz na zachowanie się kierujących pojazdami i rowerzystów - podinspektor Krzysztof Zaporowski wyjaśnia rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, jak cytuje Gazeta Wrocławska.

Urlop trwający od 3 miesięcy do roku. Mogą na niego liczyć pracownicy spełniający odpowiednie wymaganiaUrlop trwający od 3 miesięcy do roku. Mogą na niego liczyć pracownicy spełniający odpowiednie wymaganiaCzytaj dalej

Piesi nie zwracają uwagi na czerwone światło

Od kiedy wystartowała akcja, patrole policji egzekwujące przestrzeganie przepisów odnośnie przechodzenia przez jezdnię, czy zachowania kierowców na drogach, można spotkać częściej.

- Niestety często mamy do czynienia z niezwracaniem uwagi przez pieszych na czerwone światła lub nie stosowanie przez nich odblasków w terenie niezabudowanym, a przy tej pogodzie nawet w dzień z widocznością nie jest najlepiej. Szczególnie często mamy do czynienia z pieszymi zapatrzonymi w ekrany telefonów komórkowych, nie zwracających uwagi na to co dzieje się wokół nich - zwraca uwagę sierżant sztabowy Przemysław Ratajczyk z zespołu prasowego KWP we Wrocławiu.

Osoby zachowujące się w ten sposób są pouczani przez funkcjonariuszy policji, a w radykalnych przypadkach dostają mandat. Za przejście przez jezdnię na czerwonym świetle lub przejście przez drogę poza wyznaczonym przejściem grozi mandat w kwocie minimum 50 złotych.

Efekty akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Tylko w powiecie grójeckim policja zarejestrowała 6 lutego 23 wykroczenia, które popełnili kierowcy i dwa popełnione przez pieszych. Dostali oni mandaty i pouczenia, a w trzech przypadkach funkcjonariusze odebrali dowody rejestracyjne za brak aktualnych badań technicznych.

To nie wszystko, gdyż policja zatrzymała również dwóch pijanych kierowców. Pierwszy z nich został zatrzymany na terenie gminy Pniewy, okazało się, że miał 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Drugi kierowca został zatrzymany pod Grójcem, badanie wykazało u niego prawie promil alkoholu. Będą oni odpowiadać przed sądem za swoje wykroczenia.

Ogrzewanie domu pod czujnym okiem rządu. Kontrolerzy przyjdą i zbiorą wszystkie dane o twoim domuOgrzewanie domu pod czujnym okiem rządu. Kontrolerzy przyjdą i zbiorą wszystkie dane o twoim domuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Wcześnie wpadła w nałóg, nie słuchała się rodziców. Stryj nie chciał, aby Marta Kaczyńska zdradzała tajemnice swojej młodości
  3. Popularne badanie wykonywane w domu. Wiele osób popełnia przy nim błąd
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  6. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  7. Korzystasz z internetu? Możesz uzyskać od państwa nawet ponad 700 złotych, wystarczy jedna rzecz
Ulubione samochody Polaków w 2020 roku. TOP 10 najchętniej kupowanych modeli [GALERIA]Ulubione samochody Polaków w 2020 roku. TOP 10 najchętniej kupowanych modeli [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News