Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 31.03.2020. Epidemia koronawirusa. Samochodowy protest przedsiebiorcow, ktorzy w spacerowym tempie przejezdzaja pod centralnymi urzedami panstwowymi.
Piotr Molecki/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 7 Kwietnia 2020

Każde wyjście z domu może grozić mandatem. Polacy karani nawet za mycie samochodu

Mandat można dostać teraz znacznie łatwiej. Po zaostrzeniu przepisów służby sobie nie żałują i wystawiają mandaty przy każdej możliwej okazji. Ale niejasne przepisy nie pomagają Polakom przestrzegać zaleceń. W związku z tym dziennikarze apelują do ministra zdrowia o dokładne określenie tego, co jest dozwolone podczas kwarantanny.

Mandat za...no właśnie, za co?

Ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce obowiązuje teraz sporo ograniczeń. Dziennik “Super Express” ocenia, że codzienne życie Polaków przypomina teraz “tor przeszkód”. Obywatele nadal nie wiedzą, co mogą robić, a co jest zakazane w obecnej sytuacji. W efekcie wystawiany jest mandat za mandatem za nieprzestrzeganie ograniczeń w przemieszczaniu się.

Dwa razy się zastanowisz przed założeniem. Maseczki mogą być bardziej szkodliwe, przełomowe wyniki badańDwa razy się zastanowisz przed założeniem. Maseczki mogą być bardziej szkodliwe, przełomowe wyniki badańCzytaj dalej

Niejasne przepisy prowadzą do takich sytuacji jak w Olsztynie. Pewien mieszkaniec musiał zapłacić mandat w wysokości 500 zł za to, że chciał umyć samochód. Z kolei w Oławie służby wystawiły mandat na taką samą kwotę za wizytę na cmentarzu.

Mandat możesz dostać za byle co

“Super Express” przytacza także inne absurdy wynikające z niejasnych przepisów. W Warszawie rowerzyści zostali zmuszeni do udowodnienia policji, że rowery są dla nich środkiem transportu, a nie okazją do rekreacji. Tymczasem w Katowiacach mandat na kwotę 100 zł dostał ojciec, który udał się na spacer z dzieckiem.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Jakimowicz odpowiedział kobiecie słowami, których nie da się cytować. Ujawnił korespondencję

- Każdy przypadek traktujemy indywidualnie, dajemy też możliwość nieprzyjęcia mandatu i skierowania sprawy do sądu. Jeśli chodzi o stanowienie prawa, jesteśmy wykonawcami przepisów stanowionych przez regulatora - przekazał dziennikowi Zespół Prasowy KGP.

Operatorzy umożliwią władzy śledzenie Polaków. Nie tylko tych na kwarantannieOperatorzy umożliwią władzy śledzenie Polaków. Nie tylko tych na kwarantannieCzytaj dalej

Służby mają wolną rękę przy wystawianiu mandatów

“SE" postanowił zapytać ministerstwo zdrowia o to, czy jego członkowie przekazują służbom instrukcje określające co można, a co nie. Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz odpowiedział, że służby mundurowe nie podlegają resortowi.

Przypomnijmy, że od 25 marca obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się. Wychodzić można tylko w niezbędnych sytuacjach, np. udać się do apteki, lekarza, pojechać do pracy czy zrobić zakupy. Aktualne restrykcje są ważne do 11 kwietnia tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co z maturami 2020? Licealista pozwał Ministerstwo Edukacji Narodowej
  2. Transmituje wejście do kościoła i dzwoni na policję gdy wiernych jest zbyt dużo
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polski przewoźnik zwolnił wszystkich pracowników. Gigantyczny kryzys, bolesny cios
DGP: Po pandemii przyjdzie jeszcze gorsza plaga. W sklepach będą problemy z żywnościąDGP: Po pandemii przyjdzie jeszcze gorsza plaga. W sklepach będą problemy z żywnościąCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News