Mandat: jutro drogówka sobie odbije. Uważajcie na kontrole
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 6 Listopada 2019

Od jutra posypią się mandaty. Drogówka nie będzie miała litości

Mandat za nietrzymanie rąk na kierownicy, nowe uprawnienia funkcjonariuszy, zwiększone kontrole - w czwartek 7 listopada wchodzą w życie nowe przepisy. Kierowcy powinni jutro uważać.

Mandat 500 zł - uważaj jutro

Mandat wystawiony w dniu wejścia nowych przepisów? Już jutro drogówka może dać kierowcom popalić. W czwartek 7 listopada zaczną obowiązywać nowe przepisy. Mandat 500 zł grozi kierowcom za nietrzymanie rąk na kierownicy w trakcie jazdy. Mandat może zostać też wystawiony, gdy kierowca nie zastosuje się do poleceń policjanta.

Jednak to nie wszystko. Zwiększą się uprawnienia funkcjonariuszy. “Fakt” podaje, że nowe przepisy sprawią, drogówka będzie mogła przeprowadzać kontrolę w dowolnym miejscu, niezależnie od tego, czy będzie to naruszać przepisy ruchu drogowego. Oczywiście, jeżeli sami nie będą powodować zagrożenia dla innych kierowców.

Policja zabrała już 8 tys. dowodów rejestracyjnych. Wystarczy, że jeździsz konkretnym autemPolicja zabrała już 8 tys. dowodów rejestracyjnych. Wystarczy, że jeździsz konkretnym autemCzytaj dalej

Policjant nie pokaże już odznaki

Nowelizacja przepisów znosi też obowiązek legitymowania się policjantów. Nową czynnością prowadzoną przez policję obowiązek ewidencji przebiegu. Co sprawi, że policjanci będą musieli prowadzić kontrolę przebiegu sprawdzanego auta, wprowadzać je do bazy CEPiK oraz wsiąść czy zajrzeć do kontrolowanego auta, by zobaczyć stan licznika. Dzięki bardziej szczegółowym kontrolom będzie można eliminować z ruchu drogowego niesprawne auta.

Nowe przepisy poszerzają katalog wpuszczenia kontrolowanego kierowcy do radiowozu. Funkcjonariusz policji będzie mógł to zrobić np. w sytuacji gdy kierowca będzie chciał zapłacić mandat za pomocą karty płatniczej.

Zasiłek w górę. Dostaniesz nawet kilkaset złotych więcejZasiłek w górę. Dostaniesz nawet kilkaset złotych więcejCzytaj dalej

Więcej kontroli

Policja ma w planach również zwiększenie liczby tzw. kontroli kaskadowych, które polegają na umieszczeniu kilku radiowozów kontrolujących kierowców w niedużej odległości od siebie - podaje "Fakt". Ma to ograniczyć efekt dociskania gazu tuż po kontroli, co jest powszechnym zwyczajem wśród kierowców na polskich drogach.

Nowelizacja przepisów ma poprawić jakość kontroli. Mają być przeprowadzane szybciej i sprawniej. Czas pokaże, czy rzeczywiście tak będzie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mięso stało się jedynym składnikiem ciężarnej kobiety. Lekarze mają mnóstwo wątpliwości
  2. Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanci
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Wspaniała wiadomość dla seniorów, mogą dostać nawet o 250 zł więcej. Muszą spełniać tylko jeden warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News