policja-pixabay-arembowski
arembowski / Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 6 Kwietnia 2020

Nie musisz łamać kwarantanny, by dostać mandat na 500 zł. Wystarczy niepozorne kłamstwo

Mandat 500 zł otrzymał mężczyzna, który starał się usprawiedliwić swoją nieobecność w pracy rzekomym kontaktem z osobą zakażoną koronawirusem. Historia okazała się zmyślona - poinformowała KPP w Trzebnicy.

Mandat za próbę oszustwa na koronawirusa

Dyżurny trzebnickiej komendy policji otrzymał zawiadomienie od pracodawcy dotyczące pracownika, który przyszedł do pracy i poinformował, że może być zarażony koronawirusem. Okazało się, że zmyślał. Policja nałożyła na niego mandat.

1921 zł do ręki dla każdego bez pracy. Jest pomysł na nowe świadczenie kryzysowe1921 zł do ręki dla każdego bez pracy. Jest pomysł na nowe świadczenie kryzysoweCzytaj dalej

Mężczyzna, który otrzymał mandat, tłumaczył, że nie było go dzień wcześniej w firmie, ponieważ źle się czuł, a może mieć to związek z faktem, iż odwiedzał swoją siostrę, która trafiła do szpitala we Wrocławiu z objawami COVID-19.

Mandat za niebezpieczne zmyślanie

Zapewne gdyby wiedział, że czeka na niego mandat, nie wprowadzałby w błąd pracodawcy. Gorzej, że doprowadził do paniki wśród reszty pracowników.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Jak w minutę zrobić maseczkę bez szycia? Potrzeba jedynie trzech rzeczy, które każdy ma w domu

- Informacja ta wywołała panikę wśród reszty osób pracujących w zakładzie, którzy chcieli pozostać w miejscu pracy na kwarantannie, żeby nie narażać swoich rodzin - mówi sierż. szt. Przemysław Ratajczyk.

Pracodawca może obniżyć także twoją pensję. Prawo ustala maksymalne cięciePracodawca może obniżyć także twoją pensję. Prawo ustala maksymalne cięcieCzytaj dalej

Policja nałożyła mandat 500 zł

Policjanci z Trzebnicy przeprowadzili w tej sprawie szereg ustaleń i sprawdzeń, które nie potwierdziły wersji przedstawianej przez pracownika. - Podczas dokładnego rozpytania i weryfikacji informacji podanej przez mężczyznę, okazało się, że historia, którą przekazał szefowi jest nieprawdziwa, a wymyślił ją tylko po to, aby uniknąć odpowiedzialności za nieobecność w zakładzie pracy - powiedział sierż. szt. Przemysław Ratajczyk.

W związku z popełnionym przez mężczyznę wykroczeniem, został na niego nałożony mandat karny w wysokości 500 zł. Jak podaje policja, mężczyzna wyraził on ponadto żal i oświadczył, że nie spodziewał się takiego przebiegu sprawy z jego udziałem.

Wyższa temperatura i słońce zabiją koronawirusa? Są wyniki badań, budzą wielkie nadziejeWyższa temperatura i słońce zabiją koronawirusa? Są wyniki badań, budzą wielkie nadziejeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Babcia wyszła do sklepu, zostawiła wnuczka samego w domu. Złamała kwarantannę, teraz zapłaci ogromną karę
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wyszły na spacer do parku, dostały po 12 tys. zł kary. Lepiej zostać w domu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News