Mandat a nawet utrata prawa jazdy grożą kierowcom, którzy znacząco przekroczą prędkość
Wikipedia/Cezary p.
Autor Radosław Święcki - 6 Marca 2020

Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko

Mandat, a nawet utrata prawa jazdy to największe zagrożenia, które czyhają dziś na drogach na kierowców. Miejcie się więc na baczności. Dziś policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą “Kaskadowy pomiar prędkości”. Za naruszenie przepisów ruchu drogowego grozi wysoki mandat, a nawet utrata prawa jazdy.

Mandat na 500 zł, 10 punktów karnych i odebranie prawa jazdy na 3 miesiące - to kara za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Dziś szczególnie narażeni jesteśmy na kontrole drogowe w związku z akcją pod nazwą “Kaskadowy pomiar prędkości”. Ta ma na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Przypomnijmy, że kaskadowy pomiar prędkości oznacza, że kontrola odbywa się w tym samym czasie na kilku odcinkach drogi. Mogą w niej brać udział dwie lub więcej załóg policji. Zazwyczaj takie kontrole odbywają się na krótkim odcinku drogi, co ma na celu wzmożenie czujności wśród kierowców, którzy niejednokrotnie po minięciu patrolu dodają gazu.

Na zakupach uważaj na pieczywo. Konsekwencje mogą być poważneNa zakupach uważaj na pieczywo. Konsekwencje mogą być poważneCzytaj dalej

Biuro Ruchu Drogowego KGP przypomina, że w ubiegłym roku kierujący pojazdami spowodowali ponad 26 tys. wypadków drogowych z czego ponad 6 tys. powstało z powodu nadmiernej prędkości.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Emerytura już wkrótce bez podatku? Jest oficjalna odpowiedź władz, tłumaczą się konstytucją

- Zdarzenia drogowe, którym towarzyszy zbyt duża szybkość pojazdu najczęściej kończą się tragicznie. Mimo tego, że główną przyczyną powstawania wypadków w poprzednim roku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to najwięcej osób zginęło w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu w 2019 roku z tego powodu śmierć poniosło 770 osób - podaje Biuro Ruchu Drogowego KGP.

- Należy pamiętać, że nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach - dodano.

Policjanci, w ramach działań, będą prowadzić pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie.

Gdzie najłatwiej o mandat?

Szczególną rolę będą mieć policjanci z Zespołów pn. „SPEED”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m.in. przekraczanie prędkości. W służbie będą używali najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją - czytamy w komunikacie Biura Ruchu Drogowego KGP.

Największym nadzorem zostaną objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Oto najnowsze, ulubione marki samochodów Polaków. Nowy lider zaskakujeOto najnowsze, ulubione marki samochodów Polaków. Nowy lider zaskakujeCzytaj dalej

Biuro Ruchu Drogowego KGP przypomina, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań - apeluje Biuro Ruchu Drogowego KGP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pendolino z chorymi pasażerami zatrzymane w Warszawie
  2. Operacja na otwartym sercu, poważny stan. Niepokojące doniesienia o Tomaszu Stockingerze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News