Mandat nawet 5 tysięcy złotych grozi za brak zgłoszenia faktu przewożenia gotówki
Ciarra Evans / Pexels
Autor Stanisław Węgrowski - 5 Lutego 2020

Wielu kierowców nawet nie wie, że grozi im kara. Zapominalscy zapłacą mandat na 5 tys. zł

Mandat w wysokości nawet 5 tysięcy złotych grozi kierowcom, którzy nie zgłoszą wcześniej faktu przewożenia znacznej ilości gotówki. Przekonał się o tym pewien mężczyzna z Ukrainy, który próbował przewieźć 20 tysięcy euro. Funkcjonariusze KAS zatrzymali go na przejściu granicznym.

Mandat za niezgłoszony przewóz gotówki

Kierowcy powinni uważać podczas kontroli. Służba celno-skarbowa dokładnie sprawdza wszystkie nietypowe sytuacje. Zgodnie z przepisami istnieją pewne ograniczenia co do możliwości przewożenia pieniędzy w gotówce. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi mandat w wysokości nawet 5 tysięcy złotych.

Rekompensata za droższy prąd. Niektórzy mogą liczyć na kilkaset złotychRekompensata za droższy prąd. Niektórzy mogą liczyć na kilkaset złotychCzytaj dalej

Boleśnie przekonał się o tym 47-letni obywatel Ukrainy, który teraz będzie musiał zapłacić taki mandat. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali mężczyznę na przejściu granicznym Korczowej na Podkarpaciu. Jak podaje portal money.pl, podczas przeszukania samochodu strażnicy znaleźli pieniądze.

Próbował oszukać służby

- Było to niemal 20 tys. euro w gotówce. Podróżny wprawdzie zgłosił do kontroli walutę, ale znacznie niższą kwotę, deklarując przywóz do Polski 9 tys. euro - powiedziała PAP rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej Edyta Chabowska, cytowana przez portal money.pl.

Według obowiązujących przepisów przywóz do kraju albo wywóz za granicę pieniędzy w gotówce, których wartość przekracza 10 tysięcy euro należy zgłosić w formie pisemnej straży granicznej albo służbie celnej. Za brak zgłoszenia grozi mandat, który może wynieść nawet 5 tysięcy złotych.

Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Czytaj dalej

Strażnicy mają sporo pracy

Tylko w styczniu tego roku w trakcie kontroli celnej na podkarpackich przejściach granicznych funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zapobiegli trzem próbom nielegalnego przewozu gotówki. W sumie próbowano przewieźć 91,5 tysiąca euro oraz 50 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tadeusz Rydzyk jest niewierzący? Padły przypuszczenia, które doprowadzą go do szału
  2. Warzywa i owoce, które powinniśmy jeść zimą. Nasz organizm nam za to podziękuje
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Polacy dostaną od banku nawet po 10 tysięcy złotych "na głowę". Jest tylko jeden warunek
Plebiscyt Plebiscyt "Mistrzowie parkowania". Straż miejska zachęca do głosowania na najgorzej zaparkowane auto [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News