Mama 4 plus programem nie tylko dla matek
pxhere.com
Autor Przemysław Terlecki - 21 Marca 2020

1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni

Mama 4 plus to program socjalny kierowany przede wszystkim do Polek, jak wskazuje nazwa. O pieniądze mogą ubiegać się te z nich, które spełniły się jako matki. Jednak w programie jest furtka, która umożliwia wzięcie w nim udziału także mężczyznom.

Mama 4 plus to program świadczeń socjalnych skierowanych zwłaszcza do polskich matek. Nie mogą skorzystać z niego jednak wszystkie z nich. Kryterium przystąpienia do programu jest wychowanie przynajmniej czwórki dzieci. W jego ramach otrzymać można miesięcznie 1200 złotych, czyli świadczenie w wysokości minimalnej emerytury.

Program obowiązuje od 1 marca 2019 roku, a jak wskazuje Money.pl, dotąd wzięło w nim udział 63 tys. kobiet. Jednak nie wszystkie uznane przez ZUS wnioski zostały przedłożone przez kobiety. Okazuje się, że 264 wnioski zostały złożone przez mężczyzn. Dlaczego?

Trzynasta emerytura i renta z opóźnieniem. Część uprawnionych dostanie pieniądze dopiero za kilka miesięcyTrzynasta emerytura i renta z opóźnieniem. Część uprawnionych dostanie pieniądze dopiero za kilka miesięcyCzytaj dalej

Mama 4 plus nie tylko dla Polek. Po pieniądze wystąpić mogą także mężczyźni

Program zostawia bowiem otwartą furtkę dla tych z ojców, którzy zostali sami z wychowaniem gromadki pociech. Nie jest w nim bowiem określona płeć świadczeniobiorcy. Wskazuje się jedynie, że do uzyskiwania benefitów z programu Mama 4 plus uprawnione są te osoby, które wychowały przynajmniej czwórkę dzieci i osiągnęły wiek emerytalny, nie mając jednak wypracowanej takiej ilości składek w ZUS, która uprawniałaby ich do zyskania chociaż minimalnej emerytury w wymiarze 1200 złotych, a także nie mając innych środków do utrzymania.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Młodsi mają pierwszeństwo w szpitalach? Szanse przeżycia mogą stać się głównym kryterium
2. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września

W wypadku mężczyzn wskazuje się jednak na dwa warunki, z których wystąpić musi jeden, by otrzymać pieniądze w ramach Mama 4 plus. Money.pl podaje, że tymi są przypadek, gdy matka porzuci rodzinę lub umrze, w każdym z przypadków pozostawiając ojca samego z wychowywaniem dzieci.

Do końca stycznia złożonych zostało 63 tys. wniosków. ZUS poinformował, że do końca tego samego miesiąc udało się rozpatrzyć 59 tys. wniosków, z czego 85%, czyli 50 tys., rozpatrzył pozytywnie. Na 63 tys. wniosków 264 złożyli mężczyźni, a najwięcej takich przypadków było w Opolu i Rzeszowie - po 17. Na podium znalazł się także ZUS w Lublinie, do którego wnioski o udział w programie Mama 4 plus złożyło 16 Polaków, a na miejscu czwartym uplasował się Białystok z 11 wnioskami.

Szykuje się odgórne regulowanie cen? Rząd przymierza się do kolejnego narzędzia ograniczeńSzykuje się odgórne regulowanie cen? Rząd przymierza się do kolejnego narzędzia ograniczeńCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Popularny ser znika z Lidla. GIS wykrył w nim niebezpieczne bakterie, lepiej uważać
  2. Nagłe oświadczenie ministerstwa zdrowia. Sklepy nie będą obsługiwały klientów bez maseczek?
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Nasze życia teraz zmienią się nie do poznania. Nowe ogranicza i nakazy, które już nadchodząNasze życia teraz zmienią się nie do poznania. Nowe ogranicza i nakazy, które już nadchodząCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News