malzenstwo-pieniadze-pxfuel.com
pxfuel.com
Autor Stanisław Węgrowski - 27 Lutego 2020

Małżeństwo może zyskać nawet 106 tysięcy. Wystarczy tylko w sprytny sposób wypełnić deklarację

Małżeństwo może odliczyć od podatku nawet 106 tysięcy w ramach ulgi termomodernizacyjnej, która przysługuje na wydatki związane remontem albo przebudową domu, dzięki którym zmniejszy się zużycie energii.

Małżeństwo może oszczędzić naprawdę sporo

Osoby, które mają dom i dochód kwalifikujący się do pierwszego progu podatkowego, mogą odliczyć wydatki przeznaczone na modernizację domu, dzięki którym udaje się zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Jak podaje portal INNPoland, warunkiem skorzystania z ulgi jest ukończenie prac w ciągu trzech lat od poniesienia pierwszego wydatku. Każdy ze współwłaścicieli nieruchomości może odliczyć maksymalnie 53 tys. zł. A to oznacza, że małżeństwo, które posiada nieruchomość, może wspólnie odliczyć nawet 106 tys. zł.

Za psa musisz zapłacić do 30 kwietnia. Chyba, że należysz do jednej z pięciu grupZa psa musisz zapłacić do 30 kwietnia. Chyba, że należysz do jednej z pięciu grupCzytaj dalej

Ulga termomodernizacyjna szansą nie tylko dla małżeństwa

Ale nie tylko małżeństwo może sporo zyskać dzięki tej uldze. W ramach ulgi termomodernizacyjnej możemy odliczyć różne wydatki związane z przebudową domu. Dotyczy to m.in. zakupu kotła gazowego i olejowego, zakupu węzła cieplnego wraz z programatorem temperatury, wymiany okien i drzwi, a także zakupu paneli słonecznych i materiałów budowlanych.

Na innych ulgach też można sporo ugrać

Warto pamiętać, że im mniejszy dochód, tym większa jest kwota wolna od podatku. A sprytne rozliczanie się, jak w przypadku małżeństwa, które wykorzysta ulgę termomodernizacyjną, pozwoli na obniżenie podstawy opodatkowania. A to jest możliwe także dzięki innym ulgom podatkowym, zwolnieniom czy odliczeniom. Podatnicy mogą skorzystać z takich ulg jak ulga na dzieci, ulga na internet, ulga rehabilitacyjna czy ulga dla młodych. Można też odliczać wydatki na IKZE i darowizny.

Absolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówAbsolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówCzytaj dalej

W celu dokonania rozliczenia online można skorzystać z platformy Twój e-PIT. Logowanie do systemu jest dostępne od 15 lutego. Warto pamiętać, że czas na wypełnienie rozliczenia upływa do 30 kwietnia. Im wcześniej podatnik to zrobi, tym wcześniej może liczyć na ewentualny zwrot nadpłaty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg potrącił pieszego. Policja przyjechała, ofiary nie było
  2. Trzy osoby zmarły w Bytomiu na skutek zatrucia. Niebezpieczny gaz wydobywał się wadliwego pieca
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Sprawa Suntago Park of Poland trafi do prokuratury? Media: podejrzenie przestępstwa
TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News