Mały ZUS to szansa na obniżenie składek na ubezpieczenie społeczne
Pexels
Autor Stanisław Węgrowski - 31 Grudnia 2019

150 tys. Polaków musi się spieszyć. Macie czas tylko do 8 stycznia

Mały ZUS to szansa dla przedsiębiorców na niższe składki. Zainteresowani powinni się jednak pospieszyć. Wnioski można składać do 8 stycznia. Jednak ta data nie dotyczy osób, które będą chciały skorzystać z “Małego ZUS-u plus” - w tym przypadku wnioski będzie można składać później.

Rząd zadbał o mniejsze przedsiębiorstwa i wprowadził tzw. mały ZUS. Małe firmy mogą skorzystać z prawa do mniejszych składek. Dotyczy to tych firm, których przychody nie przekraczają 120 tys. zł i dochody są nie większe niż 60 tys. zł. Nowelizacja w tej sprawie została już podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę i zaczną obowiązywać od 1 lutego. Dzięki temu ponad 150 tys. przedsiębiorców, którzy skorzystali z rozwiązania w tym roku zostanie objętych system niższych składek, które będą uzależnione od dochodów.

Zgodnie z nowymi przepisami przedsiębiorcy, którzy już prowadzą działalność gospodarczą i przysługuje im Mały ZUS, mają czas na złożenie wniosków do końca lutego 2020 roku. Natomiast osoby, które dołączą do programu później, będą mieli na to 7 dni od momentu spełnienia wymagań.

Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczyCeny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczyCzytaj dalej

Mały ZUS - ostatni moment na złożenie wniosku

Jest to o tyle ważne, że w tym roku Mały ZUS przysługiwał 168 tys. przedsiębiorcom, a od przyszłego roku dołączy do nich 152 tys. przedsiębiorców, którzy w tym roku zarabiali za dużo - podaje Money.pl. To właśnie ta grupa nie musi się przejmować przypomnieniami ZUS o terminie składania wniosków, który kończy się 8 stycznia 2020 roku.

Dla przedsiębiorców, którzy dopiero dołączą do programu, ZUS umożliwi złożenie wniosków w późniejszym terminie, jednak dokładna data nie została jeszcze podana. Na razie wiadomo, że wnioski o dołączenie do systemu będzie można składać do końca tego miesiąca.

Mały ZUS to dla firm szansa na naprawdę spore oszczędności. Przedsiębiorstwa, które mieszczą się pod progiem przychodów i ich dochody nie przekraczają 3 tysięcy złotych na miesiąc mogą zaoszczędzić ponad cztery tysiące złotych.

Część zakupów w Biedronce za darmo. Wystarczy zrobić jedną rzeczCzęść zakupów w Biedronce za darmo. Wystarczy zrobić jedną rzeczCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News