Mały ZUS to szansa na obniżenie składek na ubezpieczenie społeczne
Pxhere
Autor Stanisław Węgrowski - 4 Stycznia 2020

Pospiesz się, inaczej stracisz 5500 zł. Zostało tylko kilka dni

Mały ZUS: Zostało tylko kilka dni aby skorzystać z programu, który gwarantuje przedsiębiorcom niższe składki na ubezpieczenia społeczne. Termin składania wniosków mija 8 stycznia.

Mały ZUS to szansa na niższe składki

To już naprawdę ostatni moment, aby skorzystać z programu Mały ZUS. Z programu mogą skorzystać przedsiębiorcy, których przychody w poprzednim roku kalendarzowym nie były większe niż trzydziestokrotność minimalnej płacy z roku poprzedniego. W 2019 roku najniższe wynagrodzenie wynosiło 2250 zł, a trzydziestokrotność tej kwoty daje 67 500 zł. Jeżeli osoba prowadzi działalność krócej niż 12 miesięcy, to limit przychodów powinno się liczyć proporcjonalnie do czasu prowadzenia firmy. Warto jednak pamiętać, że okres prowadzenia działalności w poprzednim roku musi wynosić przynajmniej 2 miesiące (60 dni).

Aby sprawdzić, jaka będzie wysokość naszych składek, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował specjalny kalkulator na stronie eskladka.pl. Wpisujemy do narzędzia określone dane, a algorytm sprawdza wysokość składek. Wnioski o przystąpienie do programu Mały ZUS należy składać w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych - podaje “Fakt”. Termin? 8 stycznia 2020 roku. Jeśli ktoś chce skorzystać z ulgi to ma ostatni moment na złożenie stosownych dokumentów.

Nie odbiorą śmieci i zostawią naklejkę. Zostaniesz z problemem i sporą karą do opłaceniaNie odbiorą śmieci i zostawią naklejkę. Zostaniesz z problemem i sporą karą do opłaceniaCzytaj dalej

Mały ZUS plus

Natomiast osoby, które nie załapią się na Mały ZUS, mogą skorzystać z rozszerzenia programu, które nazywa się Mały ZUS plus. Procedura jest podobna - wnioski również będzie trzeba składać w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W tym przypadku jest jednak jeszcze trochę czasu. Wnioski będą przyjmowane do końca lutego 2020 roku.

Mały ZUS plus to szansa na naprawdę spore oszczędności. Program zakłada, że składki będą naliczane od dochodu i średnio mogą być niższe o 500 złotych miesięcznie. Tym samym dzięki zniżkom można zaoszczędzić 5500 zł tylko w tym roku.

Mały ZUS plus przysługuje przedsiębiorcom, których przychody w poprzednim roku kalendarzowym nie były większe niż 120 tys. zł, a działalność była prowadzona przez przynajmniej 60 dni. Warto pamiętać, że obniżone składki będą przysługiwać maksymalnie przez 3 lata (36 miesięcy) w ciągu następnych 5 lat prowadzenia firmy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. Będzie 14. emerytura! Wiadomo, kiedy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News