Mały ZUS - czasu na ulgę jest coraz mniej
praca własna
Autor Przemysław Terlecki - 2 Stycznia 2020

Masz jeszcze niecały tydzień. Potem możesz stracić 5,5 tys. zł

Mały ZUS to nie lada gratka dla tych, którzy pracują na własny rachunek lub mają małą firmę. Jednak, by skorzystać z programu, należy się spieszyć. Przekroczenie terminu grozi bowiem utratą 5,5 tys. złotych.

Mały ZUS to udogodnienie kierowane do osób pracujących na własny rachunek. Skorzystać z niego mogą ci, których przedsiębiorstwo - jednoosobowe lub mikro - w 2019 roku osiągnęło przychody nieprzekraczające pułapu 67,5 tys. złotych. Co jednak daje przedsiębiorcom mały ZUS?

W jego ramach przedsiębiorca opłaca niższe składki do ZUS, a sam program działa już od 2019 roku. By jednak załapać się na mały ZUS, trzeba się spieszyć. Odpowiedni wniosek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych należy złożyć do 8 stycznia, a więc zostało mniej niż tydzień.

Milion Polaków musi wymienić dowód osobisty. Grozi im nawet ograniczenie wolnościMilion Polaków musi wymienić dowód osobisty. Grozi im nawet ograniczenie wolnościCzytaj dalej

Mały ZUS i Mały ZUS +, czyli jak zaoszczędzić na składkach

Jeszcze więcej zostanie w kieszeni, jeśli załapiemy się na Mały ZUS +. Ustawa dotycząca programu w życie wchodzi 1 lutego 2020 roku. Fakt.pl zwraca uwagę, że i w tym wypadku należy pofatygować się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jednak mamy na to trochę więcej czasu - do końca lutego. Warto jednak to zrobić, ponieważ po wzięciu udziału w rozszerzeniu akcji mały ZUS, w kieszeni zostanie 500 zł więcej już od lutego. Oznacza to, że w rok na składkach do ZUS zaoszczędzimy 5,5 tys. złotych.

By jednak załapać się na mały ZUS + jest kilka obostrzeń. Fakt.pl podaje, że na ten program załapać się mogą tylko ci przedsiębiorcy, którzy w 2019 roku nie przekroczyli poziomu przychodów na pułapie 120 tys. zł, a działalność przez nich prowadzona była przez przynajmniej 60 dni. Ważne też, że obniżona składka opłacana może być jedynie przez 3 lata w ciągu kolejnych 5 lat prowadzenia działalności.

Wyższe kary dla kierowców już od dzisiaj. Zapomnisz, zapłacisz 5200 zł mandatuWyższe kary dla kierowców już od dzisiaj. Zapomnisz, zapłacisz 5200 zł mandatuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News