Pieniądze
wikimedia
Autor Komunikaty prasowe - 8 Listopada 2019

Rząd rozdaje 400 mln złotych. Masz czas tylko do 13. listopada

Maluch plus to rządowy program stworzony w trosce o najmłodszych. Do 13 listopada istnieje możliwość składania wniosków, żeby wziąć udział w tym programie, który dotyczy dofinansowania placówek opieki dla najmłodszych dzieci. Chodzi o takie instytucje jak jak żłobki czy kluby dziecięce. Wiemy ile pójdzie na ten cel z budżetu państwa.

Maluch plus - program w trosce o najmłodszych

Maluch plus jest rządowym programem, który od przyszłego roku zostanie zrealizowany w ramach trzech modułów: “Dla samorządów, gdzie nie ma jeszcze opieki żłobkowej (do 3 mln zł); tam, gdzie żłobki już istnieją (kwota wsparcia wzrośnie z 30 do 33 tys. zł na dziecko, możliwe jest też 5-tysięczne wsparcie dla opiekunów dziennych) oraz dla firm i instytucji (np. uczelni), które chcą np. uruchomić żłobki przyzakładowe” - informuje program Biznes.radiozet.pl. Nowością w programie jest ten ostatni moduł, zaadresowany w największej mierze do sektora prywatnego.

Za zakupy w Niemczech możesz zapłacić dotkliwą karę. Rząd wprowadził surowy zakazZa zakupy w Niemczech możesz zapłacić dotkliwą karę. Rząd wprowadził surowy zakazCzytaj dalej

Wnioski można składać do 13. listopada

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej (MRPiPS) Stanisław Szwed powiedział, że koszt programu dla budżetu państwa to 400 milionów złotych. Zaznaczył, że do 13. listopada istnieje możliwość składania wniosków do urzędów wojewódzkich.

“Mając na uwadze doświadczenia z lat poprzednich, zainteresowanie programem zawsze jest bardzo duże. Daliśmy większe preferencje dla jednostek samorządu terytorialnego, żeby w tych jednostkach była możliwość tworzenia większej liczby miejsc żłobkowych. Dajemy też środki na funkcjonowanie istniejących żłobków. To jest gwarancja dla samorządów, że te miejsca są dofinansowywane” - powiedział wiceminister.

Jak złożyć wniosek?

We właściwych urzędach wojewódzkich można składać osobiście oferty konkursowe, bądź też wysyłać je pocztą. Istnieje też możliwość składania ofert w elektronicznej formie przy pomocy platformy ePUAP. Trzeba mieć na uwadze, że istotna jest data, kiedy dokument wpłynie do urzędu. “Po zebraniu od wojewodów informacji o ofertach zakwalifikowanych do programu minister rodziny podejmie decyzję co do zakresu (wyboru modułu lub modułów), sposobu (kryteriów i wag kryteriów) podziału środków na Program i kwot dofinansowania dla beneficjentów” - podaje Biznes.radiozet.pl. O wynikach konkursu będzie można dowiedzieć się na stronie internetowej MRPiPS, które pojawią się tam do 29 stycznia 2020 r. dla wszystkich modułów.

“W sumie w 2019 roku ma powstać w Polsce niemal 27,6 tys. nowych miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi, a dofinansowanych zostanie 74,6 tys. już istniejących, w tym 734 przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych” - informuje Biznes.radiozet.pl.

Prezydent zdradził plany wobec Trzynastki. Dobre wieści dla seniorówPrezydent zdradził plany wobec Trzynastki. Dobre wieści dla seniorówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy wywiad Agnieszki Woźniak-Starak po tragicznej śmierci Piotra. Rozmawiała z Dorotą Wellman
  2. Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanci
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News