fot. twitter.com
Autor Kasper Starużyk - 10 Czerwca 2019

Wymordowali co najmniej 95 osób. Rzeź Dogonów w Mali

Mali, kraj w Afryce północno-zachodniej, znalazł się dziś na ustach całego świata. Wszystko przez makabryczne wydarzenia, jakie miały tam miejsce. Nie żyje przynajmniej 95 osób, a kilkanaście uznano za zaginione. To efekty rzezi do jakiej doszło w wiosce Dogonów przy granicy z Burkina Faso.

Mali w nocy z niedzieli na poniedziałek wstrząsnęła prawdziwa tragedia. Jak się okazało w poniedziałek rano, jedna ze wsi w centrum kraju zamieszkana przez plemię Dogonów została zaatakowana. Mieszkańcy wsi zostali niemal całkowicie wymordowani. Na miejscu znaleziono 95 ciał, zwłoki mają być spalone, jak podali urzędnicy z ministerstwa obrony kraju, którzy dotarli na miejsce zdarzenia.

Mamy 95 martwych cywilów. Ciała są spalone, szukamy kolejnych ofiar - poinformowali urzędnicy z Mali, którzy dotarli na miejsce zdarzenia.

Ile zarabia Kaczyński? Ujawniono oświadczenie majątkowe prezesa PiSIle zarabia Kaczyński? Ujawniono oświadczenie majątkowe prezesa PiSCzytaj dalej

Mali wstrząsane konfliktami plemiennymi nie od dziś

Sobale Kou, bo tak nazywa się zaatakowana wioska, w wyniku ataku została niemalże całkowicie wyludniona. Oprócz zamordowanych 95 osób 19 pozostaje zaginionych. Nie wiadomo, czy osoby te zostały uprowadzone, czy może jednak ich ciała spoczywają w zgliszczach wioski.

Nie wiadomo także, kto dokonał tego makabrycznego ataku. Wiadomo jedynie, że do ataku doszło w nocy, a dokonać tego miała "niezidentyfikowana uzbrojona grupa", jak podało RMF FM. Możliwe, że za rzeź odpowiada grupa wywodząca się z plemienia Fulanów. Dogoni i Faloni od dłuższego czasu bowiem toczą walki o ziemię i wodę.

W marcu doszło do jednej z najtragiczniejszych rzezi w Afryce Zachodniej od lat. W ataku na wioskę Fulanów wymordowano 150 osób. Nie oszczędzono kobiet, ani dzieci. Napastnicy mieli być ubrani w stroje charaktersytyczne dla myśliwych z plemienia Dogonów. Niewykluczone, że była to bardzo krwawa prowokacja.

Efekt 500+. Zagraniczne wakacje coraz popularniejsze wśród PolakówEfekt 500+. Zagraniczne wakacje coraz popularniejsze wśród PolakówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zalewska: Reforma edukacji jest zakończona. To ktoś inny jest winny
2. Zelmer będzie wycofany z rynku
3. Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce
4. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News