Produkty Makro wycofane
Flickr/Marco Verch
Autor Radosław Święcki - 30 Listopada 2020

GIS natychmiastowo wycofuje dwie popularne przyprawy z sieciówki. Był w nich trujący tlenek etylenu

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu z obrotu dwóch produktów firmy Makro Wśród nich znalazła się popularna przyprawa do kuchni meksykańskiej. Na tym jednak nie koniec. Powód wycofania produktów to wykrycie tlenku etylenu.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 • Jakie produkty zostały wycofane ze sprzedaży?
 • Z jakiego powodu produkty zostały wycofane ze sprzedaży?
 • Jakie produkty w ciągu ostatniego należało wycofać w związku z salmonellą?

Produkty Makro wycofane

Główny Inspektor Sanitarny poinformował w poniedziałek w komunikacie, iż został powiadomiony o prowadzonym przez MAKRO Cash and Carry Polska S.A. wycofaniu dwóch produktów. Powodem jest wykrycie tlenku etylenu w sezamie będącym składnikiem tych produktów.

- Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego stosowanie do żywności wprowadzanej na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone – podkreśla w komunikacie Główny Inspektorat Sanitarny.

O jakie produkty chodzi? Pierwszy z nich to Makro Chef Przyprawa do Kuchni Meksykańskiej 165g, o numerze partii L369533 (data trwałości – 8.06.2023), zaś drugi to Makro Chef Sezam jasny 900g, numer partii L367099 (data trwałości - 08.04.2023).

Nowe produkty w Biedronce wręcz nie pasują do sieciówki. Ale tym bardziej trzeba się spieszyć z ich zakupemNowe produkty w Biedronce wręcz nie pasują do sieciówki. Ale tym bardziej trzeba się spieszyć z ich zakupemCzytaj dalej

W dalszej części komunikatu Główny Inspektorat Sanitarny podaje, że firma MAKRO Cash and Carry Polska S.A. niezwłocznie po otrzymaniu informacji od swojego dostawcy (stało się to 4 listopada br.) „rozpoczęła procedurę wycofania produktu niezgodnego z obrotu handlowego”.

- Wysłano powiadomienie do hal zlokalizowanych na terenie kraju oraz klientów, którzy zakupili kwestionowane produkty poinformowano o możliwości ich zwrotu – czytamy w komunikacie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Główny Inspektorat Sanitarny informuje również, że organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez dystrybutora.

Media: Nagła zmiana sił w temacie budżetu UE. Kolejne sześć państw po stronie Polski i WęgierMedia: Nagła zmiana sił w temacie budżetu UE. Kolejne sześć państw po stronie Polski i WęgierCzytaj dalej

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

Również w poniedziałek Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że otrzymał zawiadomienie o prowadzonym przez Eko-Wital Sp. z o.o. wycofaniu dwóch partii sezamu, także ze względu na wykrycie tlenku etylenu.

Chodzi o Sezam biały łuskany BIO 150 g Organic o numerze partii: 08/12/HOR/310121 (data trwałości - 31.01.2021) oraz Sezam biały łuskany BIO 250 g Eureko o numerze partii: 07/12/HOR/310121 (data trwałości to również 31.01.2021).

- Firma Eko-Wital Sp. z o.o. poinformowała swoich klientów o konieczności zwrotu produktu. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez dystrybutora – czytamy w komunikacie.

Tysiące Polaków mogą odetchnąć z ulgą. Opłaty za mieszkanie będą kosztowały ich znacznie mniejTysiące Polaków mogą odetchnąć z ulgą. Opłaty za mieszkanie będą kosztowały ich znacznie mniejCzytaj dalej

GIS nie próżnuje

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego tygodnia jak można było przeczytać na łamach naszego portalu Główny Inspektorat Sanitarny informował o wycofaniu ze sprzedaży niektórych kiełbas marki Sanit-Azay za względu na podejrzenie wykrycia Salmonelli.

- Produkty wycofane przez GIS to kiełbasa Saucisse seche droite, 250 g z numerem partii numerze partii 3564700012246 oraz Saucisse seche courbe, 300 g, z numerem partii 3564700012253. Termin przydatności spożycia obu produktów to 08/12/2020 włącznie – informował Główny Inspektorat Sanitarny.

Również w ubiegłym tygodniu informowano o wycofaniu ze sprzedaży kaszek Nestle w związku z przekroczeniem najwyższego dopuszczalnego poziomu kadmu w badanej próbce jednego z produktów.

ING wydał pilny komunikat. Spodziewaj się dużych ograniczeńING wydał pilny komunikat. Spodziewaj się dużych ograniczeńCzytaj dalej

Artykuły polecane przez redakcję Biznes Info:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Sześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechała
 3. Robert Kubica powraca na tor. Alfa Romeo wydała jasny komunikat
 4. Od dzisiaj zmiany w prawie. Maseczki już nie zdejmiesz
 5. Kłopoty dla kierowców. Za lenistwo 500 zł mandatu
 6. Rząd dobija dodatkowym podatkiem. Nie wywiną się od zapłaty
 7. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła nagle zwrócili się do wszystkich Polaków. Ważny apel, poprosił ich Mateusz Morawiecki (WIDEO)
 8. Hit sieci. Makłowicz wyjawił jak zrobić frytki belgijskie, nie ma lepszego sposobu
Polacy znaleźli sposób, obostrzenia wykiwane. Legalnie jeżdżą na urlop w góryPolacy znaleźli sposób, obostrzenia wykiwane. Legalnie jeżdżą na urlop w góryCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News