Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 07.03.2020. Ministerstwo Zdrowia. Konferencja prasowa dotyczaca sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w Polsce.
Piotr Molecki/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 7 Czerwca 2020

Premier zabrał głos w sprawie jawności majątku rodzin polityków. Wskazał warunki

Majątek rodzin polityków zostanie ujawniony, jeśli będzie podstawa prawna - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Pytany o majątek ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i jego żony, szef rządu stwierdził, że ma do ministra całkowite zaufanie, a ataki na jego osobę to tylko polityczna awantura.

Majątek Szumowskich. Premier: mam pełne zaufanie

Podczas audycji w RMF FM premier Mateusz Morawiecki był pytany o majątek ministra zdrowia i czy namówi go, żeby ujawnił swój majątek i majątek żony. - Z całą mocą chcę jeszcze raz podkreślić, że to wszystko, co zarzucała opozycja ministrowi Szumowskiemu, jest zupełną nieprawdą - powiedział szef rządu w rozmowie z RMF FM. Morawiecki stwierdził też, że ma pełne zaufanie do Łukasza Szumowskiego.

Już jutro ważny dzień, zostało tylko kilkanaście godzin. 278 tys. Polaków czeka na 9:00Już jutro ważny dzień, zostało tylko kilkanaście godzin. 278 tys. Polaków czeka na 9:00Czytaj dalej

Majątek Szumowskiego sprawdzi komisja? Premier: to nieuprawnione żądanie

Premier został też zapytany o to, czy zostanie powołana komisja śledcza w sprawie majątku Szumowskich. Zdaniem szefa rządu jest to “nieuprawnione żądanie” opozycji. - Jeżeli chodzi o wsparcie dla firm, przyznane granty, to większość grantów została przyznana za rządów PO i PSL, więc może jest to taki rodzaj autodonosu na siebie samych. Platforma Obywatelska już gubi się w różnych dywagacjach - powiedział Mateusz Morawiecki w rozmowie z RMF FM.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Bijatyka klientki z obsługą wstrząsnęła opinią publiczną

Szef rządu przypomniał też, że ustawa dotycząca ujawniania majątków rodzin polityków jest aktualnie w Trybunale Konstytucyjnym. Majątek rodzin polityków zostanie ujawniony, jeśli “będzie podstawa prawna”.

Majątek rodzin polityków do ujawnienia? Możemy się nie doczekać

Dziennikarz zwrócił uwagę premierowi, że opozycja żąda także sprawdzenia majątku jego żony. Morawiecki jeszcze raz zaznaczył, że jak tylko będzie podstawa prawna, to majątek zostanie ujawniony.

Andrzej Duda wciąż pierwszy, ale różnica na granicy błędu statystycznego. Jeden kandydat jest najbliżej jego wyniku w II turzeAndrzej Duda wciąż pierwszy, ale różnica na granicy błędu statystycznego. Jeden kandydat jest najbliżej jego wyniku w II turzeCzytaj dalej

Szef rządu podkreślił, że zarówno on, jak i Łukasz Szumowski wypełnili oświadczenie majątkowe “tak jak trzeba i nie ma tutaj absolutnie nic do ukrycia”. Zapytany, czy jego żona nie może sama ujawnić swojego majątku, premier odpowiedział, że czekają na wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN przywróci kultowy serial, który oglądały miliony. Emisja już niedługo, będzie hit
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Mandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyMandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News