Magdalena Ogórek zabrała głos ws. swoich zarobków
Jan Bielecki/East News
Autor Radosław Święcki - 23 Maja 2020

Magdalena Ogórek zabrała głos w sprawie swojej wypłaty. Przy okazji uderzyła w jednego z kandydatów

Magdalena Ogórek odniosła się na Twitterze do słów wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza odnośnie swoich zarobków w TVP. W swoim wpisie była kandydatka na prezydenta uderzyła w jednego z kandydatów ubiegających się w tym roku o najwyższy urząd w państwie.

Magdalena Ogórek o swoich zarobkach

Przypomnijmy, że kwestia zarobków Magdaleny Ogórek pojawiła się podczas czwartkowej posiedzenia senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu poświęconej sytuacji w radiowej Trójce. W trakcie spotkania głos zabrał wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, według którego gwiazda TVP Info zarabia rocznie 600 tys. zł.

- Ilekroć w poprzednim okresie przychodziłem do radia, a także do telewizji, to ja nie wiedziałem, jakie poglądy ma dziennikarz, który ze mną rozmawia. I uważam, że jest to bardzo ważna wartość. A teraz? Oczywiście zaczęło się od Jedynki. Komentatorzy i osoby, które prowadzą wywiady - to pani Ogórek, pani Hejke, pan Rachoń - ludzie pracujący w telewizji. Ja nie wiem, czy pani Ogórek nie wystarczy te 600 tysięcy złotych rocznie, które na podstawie umowy zlecenie otrzymuje z telewizji? - powiedział Borusewicz.

Kilka godzin po tym wystąpieniu głos zabrała sama zainteresowana. Magdalena Ogórek zaprzeczyła na Twitterze, że zarabia w TVP 600 tys. zł rocznie, a przy okazji uderzyła w Rafała Trzaskowskiego, nowego kandydata na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

- Miło, że marszałek PO Borusewicz mnie docenia, ale takie stawki wrócą dopiero, gdyby wygrał Trzaskowski - napisała na Twitterze Magdalena Ogórek.

- Wysokość zarobków pracowników i współpracowników TVP to informacje objęte ochroną danych osobowych i jako takie nie mogą być ujawniane – tłumaczą przedstawiciele TVP w odpowiedzi na pytanie radia TOK FM o wysokość zarobków Magdaleny Ogórek.

Przypomnijmy, że Magdalena Ogórek związana jest z TVP Info od 2016 roku. Prowadzi takie programy jak m.in. "Studio Polska", czy "O co chodzi?". Jest również jedną ze współprowadzących magazyn "W tyle wizji". Wcześniej Ogórek pracowała m.in. w TVN 24 BIS. W 2015 roku bez powodzenia startowała w wyborach prezydenckich z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News