Łukasz Szumowski prognozuje wzrost zakażeń do kilku tysięcy
Unsplash/Cory Mogk
Autor Maria Glinka - 23 Marca 2020

Minister "nie czuje powiewu optymizmu". Ma złą wiadomość dotyczącą zachorowań

Łukasz Szumowski przewiduje, że największa fala zachorowań dopiero nadciąga. Przy okazji uspokaja obywateli twierdząc, że na ten moment zamykanie poszczególnych obszarów kraju nie jest konieczne.

Łukasz Szumowski nie ma dla Polaków dobrych wiadomości

Łukasz Szumowski prognozuje, że do końca tego tygodnia będzie w Polsce kilka tysięcy zakażeń koronawirusem, dlatego też „nie czuje powiewu optymizmu”.

„Przed nami znaczny wzrost zachorowań” – przyznał na antenie RMF FM. Minister przewiduje, że coraz więcej ludzi będzie trafiało na oddziały intensywnej terapii, co dla niektórych skończy się tragicznie – podaje forsal.pl.

Ceny regulowane z urzędu? Już za chwilę możemy mieć powtórkę przypominającą czasy PRLCeny regulowane z urzędu? Już za chwilę możemy mieć powtórkę przypominającą czasy PRLCzytaj dalej

Podkreślił, że śmiertelność COVID-19 jest wysoka w przypadku osób powyżej 80 roku życia. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się także obywatele, cierpiący na poważne schorzenia. Choroby współistniejące to cecha wspólna większości z ofiar śmiertelnych w Polsce, który na ten moment jest 8.

W rozmowie ustosunkował się także do przewidywań dotyczących końca pandemii. Szef resortu zdrowia przyznał, że jest to „pierwszy wybuch tego wirusa na świecie, więc zakładanie, że będzie sezonowy, jest po prostu wróżeniem z fusów”.

Wielu z nas dostanie od rządu 2 tys. zł przestojowego. Nie wszyscy jednak będą mogli na nie liczyćWielu z nas dostanie od rządu 2 tys. zł przestojowego. Nie wszyscy jednak będą mogli na nie liczyćCzytaj dalej

Minister radzi – zostań w domu

Łukasz Szumowski po raz kolejny podkreślił, jak duży wpływ na zminimalizowanie ryzyka zakażenia ma izolacja. Przy okazji zdementował doniesienia dotyczące planów zamknięcia części województw. Szef resortu przyznał, że nie ma podstaw do „zamknięć terytorialnych”, ponieważ zasięg wirusa jest równomierny.

W zeszłym tygodniu łupem wirusa padło ostatnio z polskich województw – podlaskie. Najwięcej przypadków zakażenia odnotowano w woj. mazowieckim (147) i łódzkim (109), a najmniej w woj. świętokrzyskim (8) i na Podlasiu (6). Łączna liczba zainfekowanych osób wynosi 684 – podaje zdrowie.radiozet.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. 45-latek z Głogowa zmarł w kwarantannie. Padły mocne oskarżenia pod adresem rządu

Co z wyborami?

W rozmowie na antenie radia Łukasz Szumowski odniósł się także do tematu wyborów prezydenckich. Organizacja pierwszej tury wyborów (10 maja) w środku pandemii budzi od kilku dni duże wątpliwości zarówno wśród polityków opozycji, jak i dziennikarzy.

Szef resortu zdrowia oznajmił, że decyzja w tej sprawie nie leży w jego kompetencjach, ale „więcej będzie można powiedzieć dopiero po Świętach Wielkanocnych”. Wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądała sytuacja w szpitalach i ile osób będzie mogło opuścić domy bez zbytniego ryzyka zakażenia – podsumował.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  2. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda
Sąsiad Polski ostro o swoich obywatelach za granicą. Sąsiad Polski ostro o swoich obywatelach za granicą. "Niech tam siedzą, jeśli pojechali"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News