PHOTO MARCIN GADOMSKI / SUPER GDYNIA N/Z DEZYNFEKCJA DWORCA PKP W GDYNI WYKONYWANA PRZEZ FIRME MR SERVICE W ZWIAZKU Z EPIDEMIA KORONAWIRUSA W GDYNI DEZYNFEKOWANE SA DWORCE I PERONY PKP 02/04/2020 KORONAWIRUS ZARAZA PANDEMIA EPIDEMIA CHOROBA COVID COVID-19 ZARAZKI WIRUS KORONA CORONA CORONAVIRUS SARS-CoV-2 PKP KOMUNIKACJA PUBLICZNA PKP PERON DWORZEC GDYNIA GLOWNA OSOBOWA ODKAZANIE
MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 5 Kwietnia 2020

Szumowski w bardzo mocnych słowach o pandemii. Wyjątkowo kontrowersyjna wypowiedź ministra

Łukasz Szumowski stwierdził w wywiadzie dla Magazynu TVN24, że gdyby nie były prowadzone obecne działania, to w Polsce byłoby znacznie więcej zakażonych. - Gdybyśmy nic nie zrobili, to dzisiaj byśmy mieli 8,5 tys. pacjentów zdiagnozowanych na COVID-19 - powiedział minister zdrowia. Aktualnie w Polsce odnotowano ok. 3,5 tys. przypadków.

Łukasz Szumowski o środkach ochronnych

W Magazynie TVN24 Łukasz Szumowski opowiadał o walce z koronawirusem. Został zapytany, czy może przekazać jakieś pozytywne wiadomości. Minister zdrowia odparł, że “jest sprzęt, to jest wiadomość fantastyczna”.

- Od kilku tygodni trzeba zębami i pazurami walczyć o wszystko w różnych miejscach na świecie, a to w Chinach, a to w Indiach, a to w Stanach. A to wyrywamy coś w Turcji i przywozimy do Polski, bo inaczej byśmy tego nie mieli. To jest notoryczna walka. Ale wiadomość, która mnie bardzo cieszy, jest taka, że już przychodzą duże transporty i już te siedem milionów maseczek mogliśmy porozwozić po szpitalach - powiedział Łukasz Szumowski cytowany przez bankier.pl.

- Ja chcę wprowadzić już obowiązek noszenia maseczek w szpitalach, żeby się personel nie zakażał, żeby pacjenci mieli też większe bezpieczeństwo. I już mamy powoli ten komfort, że możemy to zrobić, bo te maseczki zwyczajnie mamy, bo docierają kolejne miliony - zapewnił Łukasz Szumowski.

Z ostatniej chwili: Watykan się zamyka, ale to nie wszystko. Pierwszy raz w historii Kościoła podjęto radykalne decyzjeZ ostatniej chwili: Watykan się zamyka, ale to nie wszystko. Pierwszy raz w historii Kościoła podjęto radykalne decyzjeCzytaj dalej

Łukasz Szumowski: nie wiadomo, ile to potrwa

Łukasz Szumowski zaznaczył, że nie da się teraz odpowiedzieć na pytanie, kiedy aktualna sytuacja się skończy. - Jest to świeża epidemia. Nie wiemy, czy pogodowe warunki jakkolwiek to zmienią. Nasz czas, czas, jaki biegnie, to czas do szczepionki. Musimy mieć perspektywę tej szczepionki - powiedział minister zdrowia.

Świat: Prezydent zagroził użyciem broni wobec ludzi, którzy złamią zasady podczas pandemii. Nie żyje pierwsza osobaŚwiat: Prezydent zagroził użyciem broni wobec ludzi, którzy złamią zasady podczas pandemii. Nie żyje pierwsza osobaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Nie żyje dziennikarka, żona b. polskiego premiera. Smutne wieści potwierdził A. Macierewicz

Łukasz Szumowski stwierdził, że wynalezienie szczepionki na koronawirusa to kwestia kilkunastu miesięcy, a do tego czasu cała walka toczy się o to, aby społeczeństwo funkcjonowało w taki sposób, “żebyśmy nie mieli tego, co jest we Włoszech i we Francji".

Szef resortu zdrowia podkreślił, że w Polsce udało się osiągnąć około 25 procent redukcji zakażeń. - Gdybyśmy nic nie zrobili, to dzisiaj byśmy mieli 8,5 tys. zdiagnozowanych pacjentów (zamiast obecnych 3,5 tys. - PAP). Im dalej będziemy przesuwać się w czasie, tym ta różnica będzie większa, czyli w szczycie zamiast 50 tys. możemy mówić o 10 tys. zakażonych. Musimy mieć jednak tę redukcję większą - powiedział Łukasz Szumowski cytowany przez bankier.pl.

Łukasz Szumowski: jak ktoś nie czuje strachu, to jest głupi

Łukasz Szumowski zaznaczył, że nie radzi wyjeżdżać na święta. - Naprawdę, to jest ogromne ryzyko. Mówię to z ogromnym żalem, ale i z dużą odpowiedzialnością: tak, święta w samotności lub tylko z tymi, z którymi mieszkamy na co dzień - powiedział minister. I dodał, że rząd nie wyklucza wprowadzenia oficjalnego zakazu przemieszczania się.

Minister zapytany o to, czy boi się koronawirusa, odpowiedział, że "jak ktoś nie czuje strachu, to jest głupi".

Szef resortu zdrowia przyznał też, że noszenie maseczki powinno być teraz normą. - Mamy coraz więcej ludzi bezobjawowo zakażonych. I wtedy ta maseczka ma sens. Ona oczywiście jest dla chorych, ale są też chorzy bezobjawowo. Do tej pory mieliśmy jeszcze bardzo mało takich chorych w Polsce, w związku z tym prawdopodobieństwo, że ktoś na ulicy czy na spotkaniu spotka się z osobą zakażoną, było relatywnie nieduże. Teraz jest coraz większe. Weszliśmy w nowy, kolejny etap zakażeń - powiedział Łukasz Szumowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News