Łukasz Gadowski
flickr/Adam Tinworth
Autor Komunikaty prasowe - 10 Lutego 2020

Gastronomiczny gigant trzęsie Niemcami. Na jego czele stoi 43-letni Polak

Łukasz Gadowski stworzył już nie jeden biznes, który zakończył się powodzeniem. Była wśród nich firma zajmująca się nadrukami na koszulkach lub też ta zajmująca się dostawą posiłków. Teraz udało mu się sprzedać inwestorom z USA biznes polegający na wynajmowaniu hulajnóg — pisze "Rzeczpospolita"

Łukasz Gadowski sprzedaje Circ

Wszystkie swoje innowacyjne biznesy założył w Niemczech. Jego obecny majątek jest szacowany na ponad 370 mld złotych (udziały w Delivery Hero), co w przeliczeniu na złotówki dałoby prawie półtora miliarda złotych. Dzięki swojemu majątkowi znalazłby się wśród 30 najbogatszych Polaków w Polsce. Do Niemiec wraz z ojcem z powodów politycznych emigrował w latach 80.

Pierwszym biznesem, który założył w Lipsku, był nadruk grafik na koszulkach. Firma Spreadshirt, bo o niej mowa, ma swoją siedzibę w Niemczech i USA, ale ma też również zakłady produkcyjne w polskiej Legnicy. Jednak najbardziej wartościowy biznes, który udało mu się rozwinąć to firma Delivery Hero. Nad jej rozwojem pracował z Niklasem Östbergiem, Kolją Hebenstreitem oraz Markusem Fuhrmannem od 2011 roku. W 2018 roku biznesem zainteresował się potentat z branży dostaw Takeaway.com, w Polsce funkcjonujący pod nazwą Pyszne.pl. Część udziałów odkupił Amrest, firma prowadząca w Polsce m.in. restauracje Pizza Hut i Starbucks.

Innym biznesem, nad którym ambitnie pracuje młody Polak (42 lata), jest wyjątkowo futurystyczny projekt latających taksówek pod nazwą Volocopter.

Jednak biznes, z którego zasłynął ostatnio to firma Circ, wynajmująca hulajnogi w 40 miastach i 12 krajach, zatrudniająca około 300 pracowników. Firma Bird, przejmującą biznes nie chciała ujawnić na ile opiewała transakcja.

Ogromna zmiana w NFZ od marca. Do 4 specjalistów dostaniesz się bez kolejkiOgromna zmiana w NFZ od marca. Do 4 specjalistów dostaniesz się bez kolejkiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie pracuje Marta Kaczyńska? Wiemy na czym zarabia
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Już pewne. Koniec 500 plus, wszyscy dostaną w rzeczywistości o wiele mniej
Warto wiedzieć coś o banku, w którym trzymasz swoje pieniądze. 10 największych banków w PolsceWarto wiedzieć coś o banku, w którym trzymasz swoje pieniądze. 10 największych banków w PolsceCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News