LPG powinno utrzymać się na dotychczasowym poziomie, natomiast ceny benzyny i ON pójdą w górę
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 28 Grudnia 2019

Nadciągają złe wieści dla tankujących ON i Pb95. Dużo lepsze dla użytkowników LPG

LPG nie powinno zdrożeć, natomiast znacznie gorzej wygląda sytuacja dla tankujących benzyną i olejem napędowym. Podwyżki cen paliw mogą być kontynuowane - wynika z analizy BM Reflex.

LPG bez zmian, benzyna i ON w górę

"Tegoroczny grudzień upływa pod znakiem podwyżek cen paliw i z analogiczną sytuacją mieliśmy do czynienia w mijającym tygodniu. W efekcie średnio w kraju za litr benzyny Pb95 płacimy 4,97 PLN/l, czyli 3 gr/l więcej niż przed tygodniem. Średnia krajowa cena oleju napędowego wzrosła natomiast 4 gr/l do 5,13 PLN/l. Na niezmienionym średnim poziomie 2,40 PLN/l pozostały ceny LPG. Niestety podwyżki cen benzyn i diesla mogą być kontynuowane" - podaje BM Reflex.

Z analizy BM Reflex wynika, że ze względu na dalsze podwyżki cen na krajowym rynku hurtowym, jest bardzo prawdopodobne, że w ostatnim tygodniu roku dojdzie do kolejnych podwyżek cen benzyn i diesla na krajowych stacjach średnio o 5 gr/l. “W przypadku benzyny Pb95 będzie to oznaczało, że na jakiś czas pożegnamy ceny poniżej 5 PLN/l. Ostatni raz w kraju za benzynę Pb95 płaciliśmy średnio powyżej 5 PLN/l (dokładnie 5,01 PLN/l) na początku września tego roku" - napisano w komentarzu.

BM Reflex podaje, że podwyżki cen paliw w kraju to konsekwencja coraz wyższych cen ropy naftowej. Natomiast podwyżki cen ropy to efekt zwiększenia skali cięć produkcji przez państwa OPEC+ oraz poprawa rynkowego sentymentu w oczekiwaniu na podpisanie pierwszego etapu porozumienia handlowego między Chinami a Stanami Zjednoczonymi.

Biedronka zaskakuje klientów. Oferuje drugi produkt za darmo, jest tylko jeden warunekBiedronka zaskakuje klientów. Oferuje drugi produkt za darmo, jest tylko jeden warunekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News