Gaz LPG, dokumentacja, akcyza
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 16 Grudnia 2019

Sprostowanie do artykułu dotyczącego gazu LPG

Odnosząc się do treści artykułu z dnia 16 grudnia bieżącego roku dotyczącego możliwej podwyżki cen gazu LPG w związku z akcyzą na paliwa, pominęliśmy uchwałę Sejmu z dnia 12 grudnia 2019 r., która przedłuża możliwość realizacji dostaw za pomocą papierowych dokumentów.

W artykule dotyczącym możliwych podwyżek cen gazu LPG, nie uwzględniliśmy przesunięcia przez Sejm RP okresu przedłużenia możliwości dokonywania zamówień za pomocą dokumentacji papierowej.

"12 grudnia 2019 r. Sejm uchwalił ustawę przedłużającą możliwość stosowania papierowego dokumentu dostawy, równolegle z e-DD, do 31 stycznia 2021 r. Ustawa wchodzi w życie z dniem 31 grudnia 2019 r. Celem tej zmiany jest umożliwienie, w okresie przejściowym, dokonywania dostaw wyrobów akcyzowych objętych monitorowaniem w systemie EMCS PL2 również na podstawie papierowego dokumentu dostawy." - możemy przeczytać na stronie Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.

Dodatkowo Czytelników mogło zmylić zdjęcie, które sugerowało, że podwyżki mogą objąć gaz LPG używany w samochodach, a sprawa tyczy się gazu LPG używanego do celów opałowych.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News