Łowienie ryb zakończyło się niecodziennym odkryciem
Piotr Molecki/East News
Autor Maria Glinka - 29 Grudnia 2020

Wypłynął tylko na ryby. Wyłowił "skarb" warty ponad milion dolarów

Łowienie ryb może zakończyć się zdobyciem nie tylko wyjątkowego, wodnego okazu, lecz także niepowtarzalnego skarbu. Przekonał się o tym rybak z Florydy. Jego łupem padł tajemniczy ładunek wart miliony dolarów. Okazuje się, że były to narkotyki.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co spotkało mężczyznę w trakcie łowienia ryb
  • Co stało się z nietypowym skarbem
  • Z czym może być związane to nietypowe znalezisko

Łowienie ryb na Florydzie zakończyło się nietypowym odkryciem

W środę 23 grudnia miłośnik wodnych poszukiwań postanowił udać się na łowienie ryb w rejonie Florida Keys. W trakcie polowania udało mu się trafić na nietypowe znalezisko.

Puls Biznesu podaje, że rybak znalazł paczki z białym proszkiem o łącznej wadze ponad 30 kg. Znalezisko odnaleziono ok. 15 mil morskich od wyspy Sugarloaf Key.

W związku z tym, że pakunek znajdował się na wodach terytorialnych to został natychmiast przekazany do amerykańskiej straży granicznej. Służbom udało się dość szybko ustalić, że łowienie ryb zakończyło się o odkryciem „ulicznej” kokainy, której wartość wynosi ok. 1,2 mln dolarów. Nie każde łowienie ryb przynosi tak spektakularne odkrycia.

To nie pierwszy tak zaskakujący skarb

Amerykańskie media podejrzewają, że znalezisko rybaka może być związane z przejściem huraganu Dorian, który nawiedził wybrzeże stanu Floryda w ubiegłym roku. To bowiem nie pierwszy raz, gdy lokalne służby otrzymują zawiadomienie w sprawie nielegalnych substancji w tym regionie.

Nikt Ci nie przypomni, a opłata 125,40 zł jest absolutnie obowiązkowa. Na dodatek w 2021 roku pójdzie w góręNikt Ci nie przypomni, a opłata 125,40 zł jest absolutnie obowiązkowa. Na dodatek w 2021 roku pójdzie w góręCzytaj dalej

Do pierwszych odkryć doszło tuż po nadejściu cyklonu. CNN podaje, że 3 września 2019 r. na brzegu w pobliżu Paradise Beach Park odnaleziono kilogram kokainy. Znalazcą był mężczyzna, który spacerował po plaży.

Kilka dni wcześniej turysta przechadzający się Cocoa Beach znalazł torbę wypełnioną 15 cegiełkami kokainy (czyli 15 kg). Sierżant Manny Hernandez wyznał w rozmowie z CNN, że 1 kg narkotyku może być sprzedany na czarnym rynku za ok. 30 tys. dolarów.

Portal kiro7.com donosi, że w lipcu tego roku natrafiono na 22 kg kokainy, którą wyrzuciły morskie wody na brzeg Grassy Key. Na początku tego samego miesiąca agenci federalni otrzymali zawiadomienie o 29 cegiełek kokainy. Jednak wszystkie te znaleziska padły łupem osób przechadzających się po plaży, a nie jak w przypadku najnowszego odkrycia - w trakcie łowienia ryb.

Okazuje się, że rybak z USA to nie jedyny poszukiwacz, który ma na swoim koncie wyjątkowe zdobycze. Na równie opłacalny skarb w trakcie spaceru po plaży natrafił kilka tygodni temu rybak z Tajlandii.

Ten rok obfituje w zaskakujące odkrycia. W sierpniu archeolodzy znaleźli miecz, który mógł być narzędziem walki w trakcie bitwy pod Grunwaldem. Jednym z najbardziej tajemniczych skarbów okazał się w tym roku monolit z Utah.

Poza tym w 2020 r. badaczom udało się także poczynić odkrycia, które umożliwiają poszerzenie wiedzy na temat dawnych cywilizacji. W trakcie prac wykopaliskowych w Meksyku naukowcy odkryli kolejny odcinek wieży w ludzkimi czaszkami, a w Pompejach badacze znaleźli szczątki ofiar erupcji Wezuwiusza.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

  1. Pójdziesz na zakupy i wrócisz z niczym. Pilna zmiana w Biedronce, sieć ma nowe godziny otwarcia
  2. Masz jeszcze tylko 3 dni, potem nawet 2 tys. zł przepadnie. Wystarczy jedna rzecz
  3. Kaczyński o szczepieniu na COVID-19. Szef KPRM mówi o determinacji prezesa
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News