Lotos
wikimedia, Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim
Autor Komunikaty prasowe - 28 Stycznia 2020

Kierowcy od dziś zapłacą więcej. Nowa opłata weszła w życie

Lotos wprowadza zmiany, jeżeli chodzi o ładowanie samochodów elektrycznych. Nie będzie to już dłużej darmowe. “Od 27 stycznia tego roku za tę usługę na stacjach Lotosu pobierana będzie opłata w wysokości 24 zł - poinformowała spółka paliwowa.” - podaje Auto Dziennik.

Lotos wprowadza zmiany dla e-samochodów

Lotos wprowadza na swoich stacjach opłaty za ładowanie samochodów elektrycznych. Jak dotąd było to darmowe.

“Zakończył się okres testowy projektu Lotos Niebieski Szlak. W tym czasie pojazdy elektryczne można było ładować bezpłatnie. Od 27 stycznia br. za tę usługę na stacjach Lotosu pobierana będzie opłata w wysokości 24 zł. Biorąc pod uwagę średniej wielkości ładowanie, to obecnie najniższa stawka na rynku - napisano w komunikacie, jak cytuje Auto Dziennik.

Przepadły pieniądze na 500 plus. Wypłaty świadczenia zagrożonePrzepadły pieniądze na 500 plus. Wypłaty świadczenia zagrożoneCzytaj dalej

Stawka jest stała

Stawka za ładowanie elektrycznych aut, którą ogłosił Lotos jest stała. Wynika z tego, że kierowca zapłaci 24 zł niezależnie od długości ładowania oraz ilości pobranej energii. Większość dostępnych na rynku samochodów elektrycznych posiada akumulatory średnio 35 kWh. Zdarzają się jednak wyjątki z większymi akumulatorami, jak na przykład Audi e-tron z baterią o pojemności 95 kWh.

“Jeśli przyjmiemy, że na cykl ładowania przypada średnio 20 kWh energii, to u wiodącego operatora ładowarek w Polsce kierowca, zgodnie z cennikiem, zapłaci 44 zł. To prawie dwa razy więcej niż na stacjach Lotosu. Trzeba pamiętać, że w przypadku dodatkowych kWh ten koszt u konkurencji będzie jeszcze wyższy” - informuje spółka.

Niebieski Szlak

Spółka Lotos odnotowała 9,5 tys. ładowań w ciągu pierwszego roku działania zarządzanego przez nią Niebieskiego Szlaku. Rekordowe okazały się miesiące wakacyjne, w lipcu odnotowano 1 tys.199 transakcji, a w sierpniu 1 tys. 115 transakcji. Niebieski Szlak jest inwestycją, która umożliwia podróżowanie między miastami pojazdami elektrycznymi. Szlak pozwala na przejazd autostradami A1 i A2 pomiędzy Warszawą a Trójmiastem.

“Od października 2018 r. na tej trasie działa 12 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Pokonanie ok. 450 km trasy znad morza do stolicy (i z powrotem) pojazdem elektrycznym jest możliwe dzięki zachowaniu odległości nie większej niż 160 km pomiędzy kolejnymi punktami ładowania, zlokalizowanymi w Trójmieście (4 punkty), w Miejscach Obsługi Podróżnych przy autostradach A1 i A2 (6 punktów) oraz w Warszawie (2 punkty)” - wyjaśnia Lotos.

Wszystkie stacje na Niebieskim Szlaku posiadają 2 stanowiska ładowania, są wyposażone w ładowarkę, której łączna moc wynosi 150 kW. Obsługują 3 międzynarodowe standardy i pozwala to na całkowite pokrycie rynku e-mobility.

Drożyzna nie zatrzymuje się. Oto 10 największych podwyżek cenDrożyzna nie zatrzymuje się. Oto 10 największych podwyżek cenCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka Anny Jantar nie zapomina o mamie. Obecny rok będzie dla niej szczególnie bolesny
  2. Pierwsza pomoc w przypadku migreny. Jak pomóc osobie, u której pojawił się paraliżujący ból
  3. Albert Wójcik - przedsiębiorca i twórca inicjatywy STOP Sadystom
  4. Biznesinfo - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  5. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  6. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
Najbogatszy człowiek PRL, o którym już niewielu pamięta. Dorobił się, gdy płaciliśmy kartkamiNajbogatszy człowiek PRL, o którym już niewielu pamięta. Dorobił się, gdy płaciliśmy kartkamiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News