loteria
pixabay/santa3
Autor Komunikaty prasowe - 27 Października 2019

Zaskakujący sposób na walkę z szarą strefą. Uczciwi Polacy mogą wygrać samochody

Loteria paragonowa to powrót do pomysłu sprzed lat. Polacy jeszcze kilka lat temu za rejestrację paragonu mieli możliwość wygrania samochodu. Ministerstwo Finansów rozważa ponowną organizację Narodowej Loterii Paragonowej.

Loteria paragonowa sposobem na walkę z szarą strefą

Loteria paragonowa to pomysł, do którego chce powrócić Ministerstwo Finansów, jak poinformowała Polska Agencja Prasowa. Taką koncepcję przedstawił Wojciech Śliż z resortu mówiąc, że Polacy ponownie będą mogli wygrać nagrody, od których nie będą zobowiązani odprowadzić podatku.

Ministerstwo Finansów próbuje znaleźć sposób na walkę z szarą strefą wśród przedsiębiorców i skłonienie konsumentów do napominania o paragony w sklepach, jak poinformował dyrektor departamentu podatku od towarów i usług w resorcie finansów, w rozmowie z PAP. Jednym z przedsięwzięć jest powrót do pomysłu sprzed lat, czyli loterii dla kupujących, która polega na zbieraniu paragonów ze sklepów. W przypadku, kiedy konsumenci będą domagać się paragonów, przedsiębiorcy nie będą mieli innego wyboru, niż rejestrację kas i prawilne odprowadzanie podatków.

Alior Bank w krytycznej sytuacji. Jeszcze nigdy nie było tak źleAlior Bank w krytycznej sytuacji. Jeszcze nigdy nie było tak źleCzytaj dalej

Jak to wyglądało przed laty

Lata temu Ministerstwo Finansów organizowało loterię, w której do wygrania były samochody, laptopy oraz tablety. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie był paragon fiskalny za zakupy na minimum 10 zł oraz ukończone 18 lat. Jedyne, co trzeba było zrobić to rejestracja paragonu na stronie loterii i oczekiwanie na losowanie, które było transmitowane we wszystkich regionalnych kanałach telewizji publicznej.

Kampania Ministerstwa Finansów miała na celu pokazanie konsumentom, jak istotną rolę odgrywają przedsiębiorcy, którzy są rzetelni - czyli ci, posiadający zarejestrowane kasy fiskalne. Resort chciał, aby Polakom weszło w nawyk domaganie się paragonów przy kasach, co jest gwarancją wspierania polskiej gospodarki, gdy firmy płacą uczciwe podatki.

Budżet państwa kosztowało to niemało

Ubiegłe edycje konkursu wzbudzały wielkie zainteresowanie, a z budżetu państwa poszło na nagrody kilka milionów złotych. Co ciekawe, Polacy nie musieli odprowadzać podatków od wygranych przedmiotów. Decyzja o ponownym wprowadzeniu w życie Narodowej Loterii Paragonowej nie została jeszcze oficjalnie podjęta, jak poinformował portal Money.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy, skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Największe banki ostrzegają Polaków. Nie dostaniesz się do swoich pieniędzy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News