Wyniki loterii posiadaczy obligacji premiowych zostaną ogłoszone jutro
fot. pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 19 Marca 2020

Resort finansów zorganizuje specjalną loterię. Do zgarnięcia aż 62 tys. nagród

Resort finansów niebawem przeprowadzi loterię dla posiadaczy specjalnych obligacji premiowych. Łącznie zostanie rozdanych 62 tys. nagród o łącznej puli ponad 2 mln zł. 

Loteria resortu finansów

Wyniki loterii zostaną opublikowane najpóźniej 20 marca na stronie obligacje skarbowe.pl - informuje portal "Business Insider". Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments, przypomina, że do rozlosowania jest 62 tys. 216 nagród, o połowę więcej niż przy okazji poprzedniej emisji obligacji premiowych. Łączna pula nagród to ponad 2 mln zł:

ZUS zabrał wreszcie głos w sprawie 13. emerytury i innych świadczeń. Padły ważne słowaZUS zabrał wreszcie głos w sprawie 13. emerytury i innych świadczeń. Padły ważne słowaCzytaj dalej
  • 56 nagród o wartości 10 tys. zł;
  • 560 - o wartości 1 tys. zł;
  • 5,6 tys. - o wartości 100 zł;
  • 56 tys. - o wartości 10 zł.

Prawdopodobieństwo otrzymania jakiejkolwiek wygranej wynosi co najmniej 1 do 92. Statystycznie premia przypada zatem na jeden papier wartościowy na 92 sprzedane. W losowaniu nie wezmą udziału ci, którzy zażądali przedterminowego wykupu obligacji. W przypadku nagrody pierwszego stopnia, czyli 10 tys. zł, to prawdopodobieństwo jej otrzymania wynosi już co najmniej 1 do 101 727.

WHO z bardzo złymi wieściami dla całego świata. To może być dopiero pierwsze uderzenie wirusaWHO z bardzo złymi wieściami dla całego świata. To może być dopiero pierwsze uderzenie wirusaCzytaj dalej

"Dla porównania w najpopularniejszej w Polsce grze liczbowej – Lotto – prawdopodobieństwo trafienia "trójki" to 1 do 57. Prawdopodobieństwo prawidłowego wytypowania "piątki", za której trafienie otrzymuje się przeważnie kilka tysięcy złotych, to 1 do 54 201" - dodaje analityk.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Biedronka wprowadziła ogromne zmiany w związku z wirusem. Musicie to wiedzieć

Zakup pojedynczej obligacji premiowej kosztował 100 zł. Oprocentowanie tych papierów to 1,25 proc. "W efekcie po 10 miesiącach na konto inwestora wraca 100 złotych z naliczonymi odsetkami (1,01 zł po opodatkowaniu)" - wyjaśnia Bartosz Turek.

"W praktyce wygląda to tak, że jeśli posiadacz obligacji wygra premię w kwocie 10 złotych, to po 10 miesiącach inwestowania na jego konto wpłynie oprócz pierwotnego kapitału jeszcze 9,11 złotych tytułem opodatkowanych odsetek i wygranej. W przypadku wyższej 100 – złotowej premii faktycznie na konto inwestora wpłynie kwota 82,01 złotych zysku po opodatkowaniu (premia plus odsetki). Jeśli ktoś będzie miał jeszcze więcej szczęścia i wylosuje tysiąc lub 10 tys. zł premii, to na jego konto wpłynie oprócz pierwotnie zainwestowanych stu złotych też odpowiednio 811,01 i 8101,01 złotych po opodatkowaniu" - wylicza Turek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni
  2. Nie żyje Emil Karewicz. Przeprowadzenie uroczystości pogrzebowych będzie utrudnione przez epidemię koronawirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Są nowe zalecenia ws. koronawirusa. Jeśli nie będą przestrzegane, może być o wiele gorzej
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News