Loteria przepadła w hiszpańskim banku
Pixabay/moerschy
Autor Maria Glinka - 7 Marca 2020

Wygrał na loterii, pieniądze oddał do banku. Teraz nie ma ani grosza

Loteria może czasami przynieść więcej szkody niż pożytku – przekonał się o tym Hiszpan, który w 2005 r. wygrał 6,5 mln euro. Po dwóch latach okazało się, że cały jego majątek przepadł. Powód? Ulokowanie wygranej w banku.

Loteria, która okazała się przekleństwem

Loteria Bonoloto to hiszpańska gra, która cieszy się dużą popularnością od początku jej założenia w 1988 r. Jednym ze zwycięzców w 2005 r. był Francisco Guerrero, mieszkaniec małej wioski koło Castellon w Walencji.

Polacy znaleźli wielki skarb. Takiego znaleziska nikt się nie mógł spodziewaćPolacy znaleźli wielki skarb. Takiego znaleziska nikt się nie mógł spodziewaćCzytaj dalej

6,5 mln euro oznaczało dla 68-letniego murarza początek nowego życia. Hiszpan na początku nie dowierzał i myślał, że „wygrana jest w starych pesetach hiszpańskich, a nie w euro” – pisze „El Pais”.

Guerrero całą sumę wpłacił na konto bankowe z oprocentowaniem na poziomie 17 proc. w skali roku i kontynuował pracę jako murarz. Jednak chcąc dokonać pierwszej wypłaty w wysokości 30 tys. euro, która miała sfinansować operację nogi, okazało się, że cały majątek przepadł.

Biedronka ze specjalną promocją na Dzień Kobiet. Nie wszystkim paniom się spodobaBiedronka ze specjalną promocją na Dzień Kobiet. Nie wszystkim paniom się spodobaCzytaj dalej

„Pracownik banku powiedział, że pieniądze są w dobrych rękach, a ja mu ślepo zaufałem” – wyznał Guerrero.

W tym momencie jest „dzikim lokatorem” w swoim domu, który nieświadomie zastawił pod hipotekę – pisze bankier.pl. Stan zdrowia Hiszpana również nie jest najlepszy. Od lat cierpi na depresję i chroniczne zaburzenia lękowe.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Przykre wieści z Watykanu. Potwierdzono przypadek zakażenia

Sprawa trafiła do sądu

W czwartek 5 marca rodzina Guerrero wniosła już czwarte powództwo cywilne przeciwko bankowi. Postępowanie ciągnie się od 14 lat. W trakcie trzech pierwszych procesów o odszkodowanie sąd zadecydował, że Guerrero nie został poinformowany o ewentualnych konsekwencjach inwestowania w produkty wysokiego ryzyka. Niejednokrotnie podkreślano jego brak znajomości sektora finansowego.

Zgodnie z poprzednimi wyrokami sądowymi bank miał zwrócił zwycięzcy oraz jego dzieciom ok. 2,3 mln euro, ale ta suma wystarczyła zaledwie na pokrycie długów.

„Jestem całkowicie zrujnowany, martwy za życia, ale ufam sędziom i wierzę w sprawiedliwość” – przyznał Guerrero.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie miejsca, w którym pochowany zostanie Paweł Królikowski w sieci. Smutne
  2. Najczęstsze objawy udaru. Każdy z nas powinien je znać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Mieszkańcy przeżyli chwile grozy, 9 ofiar śmiertelnych. Zniszczenia są ogromne, tornado za granicą
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News