LOT
flickr, Masakatsu Ukon
Autor Komunikaty prasowe - 31 Stycznia 2020

Epidemia koronowirusa. LOT podjął ważną decyzję

Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu do 9 lutego rejsów do Pekinu, w związku z epidemią koronawirusa, jak poinformowała spółka.

LOT zawiesza loty do Pekinu

LOT wydał następujący komunikat w sprawie zawieszenia lotów do Pekinu:

"W związku z ogłoszonym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) komunikatem dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV i po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i sztabem działającym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu rejsów do Pekinu do 9 lutego br. Decyzja ta jest podyktowana szczególną troską o zapewnienie pełnego bezpieczeństwa pasażerom i członkom załogi LOT-u" - podał LOT, jak cytuje TVN24.

"Samolot, który wyleci z Warszawy do Pekinu w piątek (31 stycznia br.) przywiezie do Polski członków załogi LOT-u pozostających w Chinach oraz tych pasażerów z Polski i Unii Europejskiej, którzy zdecydują się wrócić do kraju" - dodała spółka.

Rząd pracował nad progiem dochodowym w 13. emeryturze. 37 tys. seniorów mogło być pozbawionych świadczeniaRząd pracował nad progiem dochodowym w 13. emeryturze. 37 tys. seniorów mogło być pozbawionych świadczeniaCzytaj dalej

Koalicja Obywatelska zaapelowała do premiera

Posłowie Koalicji Obywatelskiej domagali się wstrzymania rejsów do Chin. W tym celu zorganizowali w piątek konferencję prasową.

- Apelujemy do pana premiera Morawieckiego o zawieszenie stałych połączeń lotniczych z i do Chin. Uważamy, że zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów i załóg jest ważniejsze niż zysk spółki LOT. Tak zrobiły inne kraje i oczekujemy, że również premier Morawiecki wyda takie polecenie - mówił na konferencji prasowej w Sejmie Dariusz Joński, poseł KO, jak cytuje TVN24.

Poseł Maciej Lasek zauważył, że kilkadziesiąt linii lotniczych zdecydowało się na wprowadzenie ograniczeń, jeśli chodzi o połączenia z Chinami. Są wśród nich KLM, Lufthansa, British Airways, czy SAS.

- W związku z obawami co do rozprzestrzeniania się koronawirusa drogą również lotniczą, czyli poprzez pasażerów, już ponad 34 linie lotnicze wprowadziły ograniczenie lub zawieszenie czasowe lotów do i z Chin - powiedział.

- Coraz więcej specjalistów twierdzi, że największy wzrost zarażeń nastąpi za około 10 dni. Czy nie należy iść drogą tych linii lotniczych, które już wstrzymały połączenia lub ograniczyły - pytał Lasek.

U pasażerki na pokładzie LOT wykluczono koronawirusa

Załoga samolotu PLL LOT lecącego w czwartek z Pekinu do Warszawy poinformowała służby Lotniska Chopina, że jedna z pasażerek ma objawy, które przypominają koronawirusa. Jak poinformował TVN24 rzecznik prasowy Lotniska Chopina Piotr Rudzki, pasażerkę wstępnie przebadano na pokładzie samolotu, a także w ambulatorium i nie stwierdzono zarażenia koronawirusem. Nie wyjaśnił on jednak, jak udało się w tak szybki sposób wykluczyć koronawirusa.

Najdroższy dom świata sprzedany ukraińskiemu oligarchowi. Cena i jego przepych zapierają dech w piersiachNajdroższy dom świata sprzedany ukraińskiemu oligarchowi. Cena i jego przepych zapierają dech w piersiachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Córka Anny Jantar nie zapomina o mamie. Obecny rok będzie dla niej szczególnie bolesny
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Bardzo zła wiadomość dla emerytów. Nie pomogą 13-tki, ani 500 plus dla seniorów
WHO ogłosiła alarm ws. koronawirusa. Zagrożenie zdrowia na skalę światowąWHO ogłosiła alarm ws. koronawirusa. Zagrożenie zdrowia na skalę światowąCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News