LOT obsłużył 10 milionów pasażerów w ciągu roku. To rekordowy wynik w 90-letniej historii przewoźnika
By BriYYZ from Toronto, Canada - LOT Polish Airlines Boeing 787-8 SP-LRF (1), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41141821
Autor Stanisław Węgrowski - 28 Grudnia 2019

LOT hojnie obdarował 10-milionowego pasażera. Tego nikt nie mógł się spodziewać

LOT sprawił niemałą niespodziankę kobiecie, która okazała się dziesięciomilionowym pasażerem. Pani Adrianna otrzymała od linii lotniczych voucher na dowolny lot. 10 milionów pasażerów w ciągu roku to rekordowy wynik w historii PLL LOT.

LOT ma już 10 milionów pasażerów

Polskie Linie Lotnicze LOT mają czym się pochwalić. Właśnie został odprawiony 10-milionowy pasażer na lotnisku w Warszawie. Została nim pani Adrianna Górska, która podróżowałą z Warszawy do Amsterdamu. - Jestem jeszcze w szoku. Początkowo myślałam, że to żart, gdy przy odprawie podeszło do mnie kilka osób i oznajmiono mi, że to ja jestem pasażerem numer 10 mln - powiedziała cytowana przez portal Money pasażerka.

Jaka jest historia dziesięciomilionowego pasażera? Pani Adrianna wracała ze świąt w Polsce do Holandii, gdzie mieszka na stałe i studiuje. LOT nagrodził kobietę voucherem na dowolny lot Polskimi Liniami Lotniczymi.

Gdzie Pani Adrianna chciałaby się udać za voucher? - Myślałam niedawno, że fajnie byłoby wybrać się w podróż do Azji, teraz to marzenie spełni się dosyć szybko - powiedziała.

Nadciągają złe wieści dla tankujących ON i Pb95. Dużo lepsze dla użytkowników LPGNadciągają złe wieści dla tankujących ON i Pb95. Dużo lepsze dla użytkowników LPGCzytaj dalej

Wspaniałe wyniki mimo ograniczonej floty

Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT Rafał Milczarski stwierdził, że coraz większa liczba pasażerów to konsekwencja ciężkiej pracy wielu osób. Podkreślił, że rekordowy wynik udało się osiągnąć mimo problemów z flotą - w marcu tego roku uziemiono samoloty Boeing 737 MAX-8. Jak dodaje, w 2019 roku LOT uruchomił parę połączeń dalekiego zasięgu oraz wiele innych, europejskich i średniego zasięgu. Zaznaczył, że nowe trasy znacząco wpływają na wzrost liczby pasażerów.

LOT poinformował, że 10 milionów pasażerów w ciągu roku to najlepszy wynik w 90-letniej historii polskich linii lotniczych i ponad dwukrotny wzrost względem 2015 r., gdy LOT przewiózł na swoich pokładach 4,3 mln pasażerów. Szacuje się, że Polskie Linie Lotnicze LOT mogą obsłużyć w 2020 roku ponad 12 milionów pasażerów. Jednak aby tak się stało, do użycia muszą wrócić uziemione samoloty Boeing 737 MAX-8.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W czasach PRL-u święciła triumfy. Co się stało z kultową gwiazdą?
  2. Paznokcie mogą wiele powiedzieć o naszym zdrowiu. Zmiana ich wyglądu może świadczyć o poważnych chorobach
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News