LOT i Condor mają teraz tego samego właściciela. PGL rośnie w siłę
praca własna
Autor Stanisław Węgrowski - 24 Stycznia 2020

PLL LOT kupiły wielką niemiecką linię lotniczą. Transakcja warta jest miliardy

LOT przejmuje linie lotnicze Condor Airlines, wcześniej należące do spółki Thomas Cook. Najstarsze biuro podróży ogłosiło upadłość we wrześniu zeszłego roku. Transakcję potwierdził właściciel PLL LOT - Polska Grupa Lotnicza (PGL).

LOT i Condor razem

PGL stał się nowym właścicielem linii Condor. Właściciel PLL LOT zapewni dalszą stabilność klientom, partnerom i pracownikom niemieckich linii. LOT i Condor, działające wspólnie w ramach Grupy PGL, będą jednym z wiodących podmiotów lotniczych w Europie, z kluczowymi rynkami w Polsce i Niemczech.

W komunikacie prasowym LOT napisano, że Condor ma odgrywać kluczową rolę w strategii rozwoju PGL w segmencie przewozów wakacyjnych, nastawionej na wzrost w Niemczech i na sąsiednich rynkach oraz budowę wiodącej w Europie linii wakacyjnej. Condor będzie dalej działał pod kierownictwem obecnego, doświadczonego zespołu zarządczego i pod obecną marką najpopularniejszej w Niemczech linii wakacyjnej.

Już za tydzień dostaniesz kilkaset złotych. Musisz spełnić tylko dwa warunki, aby skorzystać z ulgiJuż za tydzień dostaniesz kilkaset złotych. Musisz spełnić tylko dwa warunki, aby skorzystać z ulgiCzytaj dalej

- Przejęcie Condora doskonale wpisuje się w strategię PGL. Transakcja ta zabezpiecza również przyszłość Condora i gwarantuje stabilność i nowe perspektywy rozwoju pracownikom, klientom i partnerom biznesowym tej linii. Chcemy rozwijać ikoniczną markę Condora w Niemczech i wprowadzić ją także na nowe rynki w Europie. Serdecznie witamy wszystkich pracowników Condora w rodzinie PGL i zapraszamy ich do wspólnego tworzenia jednej z największych grup lotniczych w Europie - powiedział Rafał Milczarski, prezes zarządu PGL, cytowany przez oficjalną stronę LOT.

- Cieszymy się, że Condor, najpopularniejsza wakacyjna linia lotnicza w Niemczech, zyskała w PGL i LOT stabilnych, doświadczonych i dynamicznie rozwijających się partnerów, którzy zabezpieczają przyszłość naszej firmy. Razem będziemy obsługiwać dwa razy więcej pasażerów, tworząc tym samym jedną z największych grup lotniczych i wiodącą linię wakacyjną w Europie. Nasi partnerzy i klienci mogą bezpiecznie planować loty wakacyjne z Condorem - zapowiedział Ralf Teckentrup, prezes zarządu Condora, cytowany przez stronę LOT.

LOT wyrasta na hegemona

Polska Grupa Lotnicza (PGL) jest wiodącym podmiotem lotniczym w Europie Środkowo-Wschodniej. PGL jest właścicielem Polskich Linii Lotniczych LOT - jednego z najstarszych i najszybciej rosnących przewoźników w Europie, z dwoma dynamicznie rozwijającymi się hubami w Warszawie i Budapeszcie.

LOT ma swojej ofercie ponad 120 połączeń, w tym 18 połączeń dalekodystansowych z Ameryką Północną i Azją. W 2019 roku LOT przewiózł ponad 10 mln pasażerów, ponad dwa razy więcej niż 4 lata wcześniej. LOT dysponuje flotą 80 samolotów, w tym 15 Boeingów 787 Dreamliner. Grupa PGL osiągnęła w 2019 roku przychody na poziomie 1,9 mld euro.

Najbardziej absurdalne podatki w Polsce. Jedne budzą zdziwienie, inne wywołują śmiechNajbardziej absurdalne podatki w Polsce. Jedne budzą zdziwienie, inne wywołują śmiechCzytaj dalej

Transakcja warta miliardy

Jak informuje portal Fly4Free.pl, transakcja zostanie domknięta do końca kwietnia 2020 roku. Strony nie ujawniły kwoty transakcji, jednak niemieckie media podają kwotę 250 mln euro. Oprócz tego dochodzi 380 mln euro na spłatę kredytu pomostowego od rządu Niemiec. Tym samym Condor uchronił się przed upadkiem po ogłoszeniu upadłości przez biuro podróży Thomas Cook. W sumie może więc chodzić o kwotę 630 mln euro, co daje blisko 2,678 mld złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Wspaniała wiadomość! Dodatkowe 300 zł dla emerytów i
Kierowcy w 2020 r. muszą liczyć się z wieloma dużymi zmianami. Nie daj się zaskoczyć podczas kontroliKierowcy w 2020 r. muszą liczyć się z wieloma dużymi zmianami. Nie daj się zaskoczyć podczas kontroliCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News