LOT przedłuża zawieszenie lotów do połowy czerwca
wikipedia/Adrian Grycuk
Autor Radosław Święcki - 19 Maja 2020

Rząd o szczegółach przywracania połączeń lotniczych. Padły daty, również od LOT-u

Jeszcze w tym tygodniu rząd poinformuje o kolejnym przedłużeniu zakazu lotów międzynarodowych – zapowiedział wiceminister infrastruktury Marcin Horała. O przedłużeniu zawieszenia lotów za granicę informuje również LOT. Z początkiem czerwca mają natomiast wrócić loty krajowe.

LOT o przywróceniu lotów

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały we wtorek o przedłużeniu zawieszenia lotów międzynarodowych do połowy czerwca.

- W związku z aktualną sytuacją pandemiczną na świecie i trwającym zamknięciem granic w wielu państwach Zarząd PLL LOT podjął decyzję o odwołaniu wszystkich zagranicznych połączeń lotniczych do 14 czerwca 2020 roku – informuje LOT na Twitterze.

Przewoźnik – jak przypomina PAP – w pierwszej kolejności, jeszcze w lutym zawiesił swoje połączenia do Chin. W dalszej kolejności zawieszono połączenia m.in. z Włochami i USA, zaś w połowie marca ogłoszono zawieszenie wszystkich lotów, w tym również krajowych.

Kultowy produkt z PRL wróci na sklepowe półki w zupełnie nowym stylu. Fani nie mogą się już doczekaćKultowy produkt z PRL wróci na sklepowe półki w zupełnie nowym stylu. Fani nie mogą się już doczekaćCzytaj dalej

Od 1 czerwca LOT zamierza wznowić niektóre pasażerskie loty krajowe. Podróżni będą mogli polecieć m.in. z Warszawy do Gdańska, Krakowa i Poznania.

PAP przypomina, że 23 maja wygaśnie obecne rozporządzenie rządu zgodnie z którym właśnie do tego terminu wstrzymano loty. O nowym rozporządzeniu, które ten zakaz przedłuży mówi w rozmowie z Agencją wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Polityk zapowiada również przywrócenie połączeń krajowych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Danuta Holecka "nie da się zastraszyć". Ostatnie wydanie Wiadomości TVP przekroczyło kolejną granicę

- Będzie nowe rozporządzenie, które ten zakaz w pewnej formie przedłuży. Ale wszystko wskazuje na to, że wejdziemy w pierwszy etap odmrażania lotnictwa, czyli przywrócenia lotów krajowych w najbliższym czasie, pewnie gdzieś z początkiem czerwca. Szczegóły na ten temat przedstawimy w najbliższą sobotę – powiedział Horała.

Najdroższe koty świata. Miłość do tych futrzaków wymaga sporego portfelaNajdroższe koty świata. Miłość do tych futrzaków wymaga sporego portfelaCzytaj dalej

Kiedy otwarcie granic?

Polityk nie chciał podać konkretnych dat kolejnych faz "odmrażania" obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, w tym tej dotyczącej otwarcia granic. Zastrzegł, że zależą one od rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

- Nasze decyzje dotyczące przywracania ruchu lotniczego - te dalsze etapy przywracania ruchu lotniczego - to będzie wynik zarówno doświadczeń techniczno-organizacyjnych po przywróceniu ruchu wewnętrznego w Polsce, jak i zniesienia kontroli granicznych i ewentualnego przywracania ruchu międzynarodowego z kolejnymi krajami. Tutaj na pewno nie będziemy podawać dat – podkreślił wiceminister infrastruktury, dodając, że decyzje rządu będą podejmowane zgodnie z rozwojem i analizą sytuacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja zatrzymała syna znanego adwokata. Trafił do aresztu, grozi mu nawet 5 lat więzienia
  2. Zaatakowali szpital położniczy. Nie oszczędzili nawet noworodków
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Martyna Wojciechowska ma drugie oblicze. Wielu fanów nawet nie wiedziało
Wielkie zmiany w Biedronce, klienci mocno zaskoczeni. Wprowadzili już w 113 sklepach, mogą także w twojej okolicyWielkie zmiany w Biedronce, klienci mocno zaskoczeni. Wprowadzili już w 113 sklepach, mogą także w twojej okolicyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News