Lot walczy z zanieczyszczeniami
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 18 Listopada 2019

Niedługo możesz dodatkowo dopłacać za paliwo zużyte podczas lotu. Wszystko w imię ekologii

PLL LOT zapowiedziały wprowadzenie dodatkowej opłaty, która miałaby być dobrowolna, a miałaby być przeznaczona na działania proekologiczne. Jednym z celi na jakie mają iść pieniądze z tzw. rekompensaty jest zwiększenie pochłaniania dwutlenku węgla przez polskie lasy.

Pomysł wyszedł od polskich linii lotniczych LOT, które to zaproponowały aby pasażerowie wnosili dobrowolną opłatę za emisje CO2 jaka ma miejsce podczas lotu. W ten sposób pasażerowie mieliby przyczyniać się do lepszego pochłaniania dwutlenka węgla przez polskie lasy, bo taki cel zbiórki wskazuje LOT.

LOT wprowadza kalkulator CO2

Jak wyjaśnia prasie spółka, kupując bilet na dany rejs będziemy mogli skorzystać z kalkulatora, który obliczy emisję dwutlenku węgla podczas lotu. Pieniądze będzie można przekazać na konkretne cele, w tym na projekt Leśnych Gospodarstw Węglowych, których to celem jest większe wychwytywanie dwutlenku węgla z atmosfery.

Przedstawiciel zarządu LOT-u Maciej Wilk powiedział w komunikacie opublikowanym przez PAP, że polski przewoźnik lotniczy od lat stara się zmieniejszyć emisję spalin, co objawia się takimi działaniami jak modernizacja floty, kołowanie na jednym silniku czy też optymalizacja tras. LOT eliminuje także naczynia plastikowe ze swoich samolotów, takie jak: kubeczki, słomki czy papier powlekany plastikiem.

Masz auto z instalacją gazową? Czeka cię bardzo niemiła niespodziankaMasz auto z instalacją gazową? Czeka cię bardzo niemiła niespodziankaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda w młodości. Córka Kinga jest identyczna, jak mama w latach młodości
  2. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  3. Wysokość renty można podnieść. Wystarczy złożyć wniosek
  4. Masa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. zł
  5. Seniorzy martwią się o swoje emerytury. Nadchodząca waloryzacja jest zagrożona, powód może rozwścieczyć wielu
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News