LOT Lufthansa
wikimedia.org
Autor Komunikaty prasowe - 4 Stycznia 2020

LOT w sporze z Lufthansą. Poszło o logo

LOT procesuje się z Lufthansą. “Narodowy przewoźnik argumentuje, że nowe logo niemieckiej linii lotniczej zbyt mocno przypomina to, którym posługuje się LOT” - informuje “Business Insider”.

LOT w sporze z Lufthansą

LOT procesuje się z Lufthansą, a sprawa dotyczy logo, które według polskich linii lotniczych jest zbyt podobne do logo LOT. Wszystko przez żurawia, którego nową wersję Lufthansa uczyniła swoim symbolem, a który znajduje się w logo LOT i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków firmowych w naszym kraju. Lufthansa w 2018 roku dokonała rebrandingu i z racji tego wyeliminowała pomarańczowo-żółte tło ze swojego logo, przez co stało się ono podobne do logo LOT.

Komentarz LOT odnośnie sprawy

Zdaniem LOT posunięcie Lufthansy jest nieuczciwe, gdyż może wprowadzać konsumentów w błąd i stworzyć sztuczną przewagę nad polskimi liniami. “LOT zgłosił sprzeciw wobec rejestracji logotypu: ikony żurawia na granatowym tle statecznika samolotu. Z racji na dobro toczącego się postępowania nie komentujemy sprawy” – mówi Michał Czernicki, rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT, cytowany przez portal "Rynek Lotniczy", cytowany przez “Business Insider”.

Charakterystyczny żuraw w logo LOT od 1931 r.

“Charakterystyczny żuraw stał się oficjalnym logo Polskich Linii Lotniczych LOT w 1931 roku. Zostało ono zaprojektowane przez Lucjana Gronowskiego, wychowanka paryskiej École supérieure des Beaux-Arts” - podaje “Business Insider”.

Natomiast logo Lufthansy zostało stworzone w 1918 roku. Na przestrzeni lat nie wzbudzało żadnych sprzeciwów z tego względu, że wygląd żurawia był inny niż ten u LOT, a w dodatku znajdował się na żółto-pomarańczowym tle.

Żuraw Lufthansy upodobnił się do logo LOT

“Z czasem niemiecki żuraw nieco wysmuklał i został wpisany w okrąg. W 2018 roku został wyszczuplony, a nowy znak rozpoznawczy Lufthansy zaprojektowano cyfrowo, by bez utraty jakości i z odwzorowaniem szczegółów mógł się znaleźć na wszystkich materiałach w różnej skali - od długopisu po ogon samolotu”. W ten sposób zdaniem LOT logo stało się zbyt podobne do naszego rodzimego i z tego względu sprawa trafiła na wokandę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. Będzie 14. emerytura! Wiadomo, kiedy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News