By Arkadiusz Zarzecki, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30607120
By Arkadiusz Zarzecki, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30607120
Autor Stanisław Węgrowski - 27 Kwietnia 2020

W dużym polskim mieście odżywa życie. Otworzyli już nawet Halę Targową

Łomża powoli wraca do normalności. Prezydent Mariusz Chrzanowski podjął decyzję o otwarciu Miejskiej Hali Targowej. Swoje punkty handlowe ma tam kilkudziesięciu przedsiębiorców. Mieszkańcy Łomży znów będą mogli robić tam zakupy, ale będą obowiązywać pewne ograniczenia.

Łomża rusza na zakupy. Hala Targowa otwarta

Jak podaje Polsat News, pierwotnie Miejska Hala Targowa miała zostać otwarta 4 maja. Mieszkańcy i sprzedawcy apelowali jednak o szybsze przywrócenie obiektu, a prezydent Łomży postanowił otworzyć halę tydzień wcześniej.

W efekcie Miejska Hala Targowa w Łomży działa już od poniedziałku 27 kwietnia. W obiekcie będzie mogło przebywać maksymalnie 90 osób w tym samym czasie. Otwarto także targowisko mieszczące się przy Hali Targowej. Według ograniczeń wprowadzonych przed rząd może tam przebywać nie więcej niż 130 osób.

Nieoficjalne: Rząd da 1500 zł dopłaty do rachunków na mieszkanie. Możesz otrzymać pomoc w dwóch przypadkachNieoficjalne: Rząd da 1500 zł dopłaty do rachunków na mieszkanie. Możesz otrzymać pomoc w dwóch przypadkachCzytaj dalej

Do Łomży na zakupy

Z relacji reporterów Polsat News wynika, że mieszkańcy Łomży czują się bezpiecznie na zakupach w hali i na targowisku, ponieważ zachowano należyte środki ostrożności. Przy wejściach wyznaczeni do tego pracownicy sprawdzają, ile osób weszło na teren obiektu. Jest dostęp do żeli dezynfekujących oraz jednorazowych rękawiczek. Klienci zachowują między sobą wymagany dystans.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Minister podała datę odmrożenia gospodarki. Wiele osób, może być zaskoczonych

Miejska Hala Targowa w Łomży będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-16:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 7:00-14:00. Z kolei targowisko miejskie będzie czynne od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00-14:00, a także w niedziele w godz. 7:00-12:00.

Jedno słowo w polisie wystarczy, abyś sporo stracił. Uniknąć oszustwa jednak można łatwo uniknąćJedno słowo w polisie wystarczy, abyś sporo stracił. Uniknąć oszustwa jednak można łatwo uniknąćCzytaj dalej

Łomża pomaga przedsiębiorcom

Podczas najbliższej sesji Rada Miejska Łomży zajmie się tematem zwolnienia z opłaty targowej handlujących większością asortymentu na targowisku. Ulga miałaby obowiązywać od 30 kwietnia do 31 lipca 2020 roku. Poza tym w ramach pakietu wsparcia dla przedsiębiorców o kolejne trzy miesiące została przedłużona możliwość zastosowania 99-procentowej zniżki stawek czynszu w lokalach użytkowych, które mieszczą się na terenie Miejskiej Hali Targowej.

Przedtem ulga tego typu decyzją prezydenta Łomży obowiązywała od 14 marca do 30 kwietnia br. Do połowy kwietnia skorzystało z niej 86 podmiotów na łączną kwotę 69 tys. zł. Aby ponowić obniżenie czynszu najmu w kolejnych miesiącach należy do 10 maja 2020 roku złożyć wniosek do Urzędu Miejskiego. W siedzibie lub drogą elektroniczną.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy spadnie deszcz? Prognoza IMGW rozwiewa wszystkie wątpliwości
  2. Rząd podał datę otwarcia galerii handlowych. Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Osoby na kwarantannie będą mogły wyjść z domu pod jednym warunkiem. MZ zapowiada ważną zmianę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News