Loewe wycofuje kontrowersyjny produkt ze sprzedaży
By Cihcvlss - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8769477
Autor Stanisław Węgrowski - 25 Listopada 2019

Słynna marka wypuściła "pasiaki ofiar Holocaustu". Do złudzenia przypominają obozowe ubranie

Loewe, ekskluzywna marka mody z Hiszpanii, wprowadziła do sprzedaży pasiaste ubrania, które są niezwykle podobne do pasiaków noszonych przez więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych z czasów II Wojny Światowej. Projekt wywołał ogromne oburzenie. Firma znalazła się w ogniu krytyki.

Loewe sprzedaje pasiaki

Loewe, hiszpański dom mody stworzył kolekcję inspirowaną twórczością XIX-wiecznego brytyjskiego artysty Williama De Morgana - podaje biznes.radiozet.pl. Wśród sprzedawanych od połowy listopada ubrań pojawił się kostium (bliska i spodnie) w biało-czarne paski. Diet Prada, konto na Instagramie informujące o wydarzeniach w branży modowej - kostium wyceniony na 1840 dolarów są niezwykle podobne do pasiaków noszonych przez ofiary niemieckich obozów koncentracyjnych.

Kontrowersyjny projekt Loewe

Loewe wydaje oświadczenie

Marka Loewe znalazła się w ogniu krytyki. Internauci nie kryli swojego oburzenia, dając upust swoim emocjom w komentarzach. Marka zdecydowała się opublikować oświadczenie za pośrednictwem Instagrama.

Black Week w Biedronce. Klientów czekają ogromne obniżki cenBlack Week w Biedronce. Klientów czekają ogromne obniżki cenCzytaj dalej

"Zwrócono nam uwagę, że jedna z naszych stylizacji zaprezentowany w czasopiśmie (Vouge) i część naszej kolekcji Arts and Crafts Williama De Morgana, można błędnie zinterpretować jako odnoszący się do jednego z najbardziej odrażających momentów w historii ludzkości" - napisano w oświadczeniu cytowanym przez Radio ZET.

“Absolutnie nie było to naszą intencją i przepraszamy każdego, kto mógłby poczuć, że jesteśmy niewrażliwi na straszliwe wspomnienia. Prezentowane produkty zostały usunięte z naszej oferty handlowej” - pisze Loewe w oświadczeniu.

Nie pierwszy raz

Radio ZET przypomina, że to nie pierwsza sytuacja, gdy w świecie mody pojawiają się kontrowersje ze względu na kolekcje, które nawiązują do Holokaustu. W 2014 roku inna hiszpańska marka - Zara wprowadziła do sprzedaży koszulkę w paski i z dużą gwiazdą. Projekt do złudzenia przypominał pasiak z obozów koncentracyjnych oraz gwiazdę Dawida, którą musieli mieć przypiętą Żydzi w trakcie II wojny światowej. Zara tłumaczyła, że projekt był inspirowany westernami. Koszulka szybko została wycofana ze sprzedaży.

Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacerRoztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacerCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury męża
  2. Nie żyje słynna modelka. Ciało kobiety zostało odnalezione pod mostem, tragiczne fakty
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News