Łódź to najbardziej zakorkowane miasto w Polsce
Pxhere
Autor Stanisław Węgrowski - 30 Stycznia 2020

Przejazd przez trzy polskie miasta jak piekło. Znamy już najbardziej zakorkowane miejsca na mapie kraju

Łódź kolejny raz okazała się najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce - wynika z raportu TomTom Traffic Index. Jeśli chodzi o Europę, to pierwsze miejsce w tym niechlubnym rankingu zajęła Moskwa, a indyjskie Bengaluru to najbardziej nieprzejezdne miasto na świecie.

Łódź nie do przejechania

Łódź “trzyma poziom” i po raz kolejny zajmuje pierwsze miejsce w raporcie najbardziej zatłoczonych miast Polski w 2019 roku. Jak podaje portal bankier.pl, poziom zakorkowania w Łodzi na przestrzeni roku podniósł się o 3 procent. Tym samym kierowcy poruszający się po Łodzi powinni się przygotować na wydłużenie czas przejazdu średnio o 47 procent w stosunku do normalnego natężenia ruchu drogowego.

Albo przyjdziesz do lekarza, albo zapłacisz. Dyscyplinująca kara dla pacjentów ma poprawić sytuację służby zdrowiaAlbo przyjdziesz do lekarza, albo zapłacisz. Dyscyplinująca kara dla pacjentów ma poprawić sytuację służby zdrowiaCzytaj dalej

Nie tylko Łódź

Wiemy już, że Łódź jest najbardziej nieprzejezdnym miastem w Polsce. Ale w niechlubnym zestawieniu znalazły się także inne polskie miasta. Za liderem znalazły się kolejno Kraków (45 proc.), Poznań (44 proc.), Warszawa (40 proc.), Wrocław (39 proc.), Bydgoszcz (34 proc.), Trójmiasto (33 proc.), Szczecin (30 proc.), Lublin (27 proc.) i Białystok (26 proc.). Jak podaje bankier.pl, zgodnie z danymi w 2019 roku natężenie ruchu drogowego było większe aż o 5 procent we wszystkich wymienionych miastach w porównaniu do 2018 roku.

Jeśli chodzi o samą Łódź, to najmniej przejezdne są ul. Zachodnia, al. Śmigłego-Rydza, al. Piłsudskiego i al. Włókniarzy. W Krakowie są to ul. Zakopiańska, Powstańców Wielkopolskich, Marii Konopnickiej Jerzego Turowicza. W Poznaniu największe korki są na ul. Roosevelta, Królowej Jadwigi, Jana Pawła II i Bałtyckiej. Z kolei w Warszawie najgorzej jest na ul. Wawelskiej, al. Wilanowskiej, ul. Doliny Służewieckiej oraz al. Witosa.

Łódź królem korków w Polsce. A jak jest w innych krajach?

Zestawienie najbardziej zakorkowanych miast w Europie zaczyna się od Moskwy (59 proc. czasu na przejazd więcej). Drugie miejsce zajmuje Stambuł (55 proc.), a na “pudle” uplasował się jeszcze Kijów (53 proc.). Natomiast na świecie najbardziej zatłoczonym miastem okazało się Bengaluru. W tej indyjskiej aglomeracji kierowcy muszą postać w korkach 71 proc. czasu więcej. Następne miejsce przypadły Minili z Filipin (71 proc.), Bogocie w Kolumbii (68 proc.). W czołówce znalazło się także jeszcze jedno miasto z Indii - Bombaj (65 proc.).

Ranking firmy TomTom został opracowany na podstawie danych z 416 miast z 57 krajów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Albert Wójcik - przedsiębiorca i twórca inicjatywy STOP Sadystom
  2. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  3. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  4. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  5. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
  6. Antyfake - fact-checking doceniony przez użytkowników
Najbardziej absurdalne podatki w Polsce. Jedne budzą zdziwienie, inne wywołują śmiechNajbardziej absurdalne podatki w Polsce. Jedne budzą zdziwienie, inne wywołują śmiechCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News