Lockdown w Anglii co najmniej na miesiąc
Flickr/Nic Redhead
Autor Radosław Święcki - 31 Października 2020

Europejska potęga nie miała wyboru, są na kolanach. Całkowity lockdown potrwa bardzo długo

Europejska potęga nie miała wyjścia i w związku z rosnącą liczbą nowych przypadków koronawirusa ogłasza lockdown. Zamrożenie gospodarki w Anglii, jak ogłosił premier Boris Johnson rozpocznie się już w najbliższy czwartek. Lockdown na razie zaplanowano na miesiąc.

Lockdown na miesiąc

Spekulacje medialne potwierdziły się. W związku z rosnącą liczbą przypadków zakażeń koronawirusem premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił w sobotę wieczorem, że od 5 listopada, czyli najbliższego czwartku w Anglii rozpocznie się całkowity lockdown. Zamrożenie gospodarki na razie ma potrwać do 2 grudnia.

W ciągu najbliższego miesiąca, jak podaje Polska Agencja Prasowa, mieszkańcy Anglii powinni pozostawać w domach, z wyjątkiem nielicznych uzasadnionych przyczyn, a osoby z różnych gospodarstw domowych nie będą mogły się spotykać w zamkniętych przestrzeniach. Zamknięte będą restauracje, bary i puby, a także sklepy z wyjątkiem tych, które sprzedają artykuły pierwszej potrzeby.

Pewnych stacji unikaj jak ognia. Ceny paliw mogą się różnić diametralnie, wiemy gdzie jest najtaniejPewnych stacji unikaj jak ognia. Ceny paliw mogą się różnić diametralnie, wiemy gdzie jest najtaniejCzytaj dalej

Agencja zwraca uwagę, że w odróżnieniu od wiosennego lockdownu zamknięte nie zostaną szkoły i uniwersytety.

Co istotne, dzisiejsza decyzja brytyjskiego rządu odnosi się nie tylko do Anglii, gdyż ochrona zdrowia jest kompetencją zdecentralizowaną, co oznacza, że w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej odpowiadają za tę sferę tamtejsze rządy. Krótkie lock downy, jak przypomina PAP w celu zatrzymania epidemii wprowadziły już rządy Irlandii Północnej i Walii. W Irlandii Północnej jest on przewidziany na cztery tygodnie, z czego dwa już minęły, zaś w Walii na 17 dni, co oznacza, że pozostało jeszcze 10.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Prognoza pogody na początek listopada zaskakuje. Z pewnością popełnisz częsty błąd
2. W samym środku protestów TK robi kolejny krok ws. wyroku dot. aborcji. Czy myślano, że nikt nie zauważy?
3. PKO BP, Orlen i inne spółki państwowe wezmą się za budowę szpitali tymczasowych. Wszystko na żądanie premiera

Władze miasta na Podkarpaciu zbuntowały się rządowym restrykcjom. Otworzyli cmentarzeWładze miasta na Podkarpaciu zbuntowały się rządowym restrykcjom. Otworzyli cmentarzeCzytaj dalej

Byle do wiosny?

Przypomnijmy, że w udzielonym na początku października wywiadzie dla BBC brytyjski premier Boris Johnson podkreślił, że najbliższe miesiące pandemii będą bardzo ciężkie, a poprawy należy spodziewać się dopiero na wiosnę.

- Muszę wam powiedzieć, z całkowitą szczerością, że będzie ciężko aż do świąt Bożego Narodzenia, może nawet dłużej - powiedział premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

- Jeśli porozmawiacie z naukowcami, wszyscy są praktycznie zgodni co do tego, że do wiosny sprawy będą wyglądać diametralnie inaczej i będziemy w innym świecie, to jest normalny cykl takiej pandemii – dodał.

Już od listopada radiowozy zmienią się nie do poznania. A na maskach pojazdów pojawi się nowe hasło policjiJuż od listopada radiowozy zmienią się nie do poznania. A na maskach pojazdów pojawi się nowe hasło policjiCzytaj dalej

W sobotę 31 października łączna liczba zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii przekroczyła milion. Ostatniej doby odnotowano blisko 22 tys. nowych przypadków (niemal tyle samo co w Polsce). Poinformowano również o śmierci 326 osób z powodu COVID-19 i tym samym łączna liczba zgonów od początku pandemii zbliża się do 47 tys.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna awantura z policją przed domem Kaczyńskiego. Chorej kobiecie puściły nerwy
  2. Wiele osób popełnia poważny błąd przy noszeniu maseczki. Lepiej go unikać, gdyż może mieć fatalne konsekwencje
  3. Odkrycie zaskoczyło służby. Rozbili nielegalną grupę handlującą mchem
  4. Wiceminister finansów o 14. emeryturze w 2021 roku. Wielu osobom nie spodoba się jego plan
  5. Jedną decyzją rząd wydał wyrok na tysiące Polaków. Wielu nie starczy na utrzymanie, zostaną z niczym
  6. Robert Lewandowski poza kadrą Bayernu Monachium. Kibicom opadły szczęki, znamy powód decyzji
  7. Tajna broń naszych babć na przeziębienia i grypę. Syrop z liści laurowych zachwyca potężnym działaniem
Jeden z największych banków w Polsce w poważnych tarapatach. Co dalej z klientami?Jeden z największych banków w Polsce w poważnych tarapatach. Co dalej z klientami?Czytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News