fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Grafika z napisem LOCKDOWN - na tle zdjecia Warszawy.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 13 Stycznia 2021

Lockdown ma jeszcze potrwać, jest przeciek. Jeśli data się potwierdzi, wiele firm nie dożyje końca

Lockdown to najgorszy scenariusz, który może przytrafić się przedsiębiorcom i sen, który właśnie się spełnia. Adam Ringer, prezes Green Cafe Nero, powiedział, że rząd planuje przedłużenie lockdownu, aż do kwietnia. Zamieszanie postanowiła skomentować Olga Semeniuk, wiceminister pracy, rozwoju i technologii.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co dokładnie powiedział prezes Green Cafe Nero
  • Co dalej planuje rząd w związku z lockdownem
  • Czemu przedsiębiorcy decydują się na bunt wobec restrykcji

Lockdown ma potrwać, aż do kwietnia?

Lockdown - słowo, które paraliżuje i przeraża większość polskiego społeczeństwa. Jednocześnie to właśnie wprowadzanie lockdownu w Polsce dobiło większość przedsiębiorstw, restauracji, barów czy pubów. Upadłość ogłaszały salony fryzjerskie, kosmetyczne czy solaria. W międzyczasie kwitło "podziemie" tych ostatnich, a knajpy sprzedawały jedzenie na wynos.

Po tym jak minister zdrowia, Adam Niedzielski, ogłosił przedłużenie obowiązujących restrykcji do końca stycznia, przedsiębiorcy zaczęli snuć najczarniejsze scenariusze w tej sprawie. Jednym z nich wcale nie jest Paweł Tanajno, a Adam Ringer, prezes Green Cafe Nero.

Adam Ringer w rozmowie z portalem money.pl powiedział, że trwają rozmowy rządu z przedsiębiorcami, z których wynika, że lockdown może potrwać, aż do kwietnia. Okazuje się, że to Olga Semeniuk miała wystosować taką informację, a przedłużenie lockdownu przez Adama Niedzielskiego nie stanowiło żadnej niespodzianki.

- Nie byłem tym zaskoczony, bo już byliśmy informowani na rozmowach z wiceminister Semeniuk, że raczej przed marcem, czy nawet przed końcem marca wielkiego odmrożenia nie będzie. To nie było nawet "raczej", tylko na zasadzie, że nie ma na co liczyć, że "raczej nie oczekujcie" - cytuje słowa prezesa Green Cafe Nero Polsat News.

Zapisy zaczną się już w piątek, wszyscy seniorzy powinni pamiętać. Kolejna grupa już po tygodniuZapisy zaczną się już w piątek, wszyscy seniorzy powinni pamiętać. Kolejna grupa już po tygodniuCzytaj dalej

Stare porzekadło mówi, że tonący brzytwy się chwyta, dlatego część przedsiębiorców zdecydowała się na otwarcie swoich biznesów. Do jednej z naszych redaktorek dotarł mail od hotelu w Zakopanem oferującym wynajęcie schowku na narty z pokojem gratis. Z kolei restauracja w Legionowie zapowiedziała, że planuje się otworzyć wbrew restrykcjom.

Lockdown zależy od bieżącej sytuacji epidemiologicznej

- Każdy z nas ma dosyć, każdy ma rodziny i każdy ma prawo do pracy. Mamy pracowników, za których jesteśmy odpowiedzialni. Otwieramy się w poniedziałek - pisał w mediach społecznościowych Maciej Adamski, właściciel restauracji Qlturalni Qlinarni w Legionowie.

Restauratorzy chętni do buntu wobec lockdownu i restrykcji narzucanych przez rząd informują, że nie będą sami. Poza klientami mogą liczyć na wsparcie prawników, radców prawnych i adwokatów broniących ich pro bono (za darmo - red.).

Strona rządowa odpowiada

Do słów prezesa Green Cafe Nero odniosła się także sama wiceminister rozwoju. - Wielokrotnie podkreślałam na spotkaniu, że decyzje, kiedy cokolwiek będzie odmrażane, podejmuje Rada Ministrów i Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w oparciu o analizy Rady Epidemiologicznej - powiedziała w rozmowie z TVP Info.

Semeniuk dementuje, jakoby lockdown miał potrwać do kwietnia. Dodała, że nazwa miesiąca padła w kontekście zeszłego roku i nie do końca jest w stanie zrozumieć, o co chodziło Adamowi Ringerowi.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News