List polecony może zostać porzucony przez listonosza
10.2017 Warszawa N/z listonosze fot Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor Przemysław Terlecki - 8 Marca 2020

Możesz zapłacić do 10 000 zł kary, gdy listonosz porzuci przesyłkę. A grozi nawet areszt

List polecony to tez rodzaj przesyłki, który zdecydowanie powinien znajdować się w naszych rękach. Niestety, nie zawsze się tak dzieje. Często listy zostają dostarczone nie tam, gdzie trzeba. Źle skończyć się to może jednak dla adresata, a nie dla pocztowca.

List polecony do odebrania na poczcie, zamiast ze skrzynki - kto nie zna tej sytuacji? Nierzadko zdarza się, że listonosze w nawale pracy wolą posiłkować się roznoszeniem awiza, szczególnie w miejscach gdzie mieszka sporo ludzi. Jednak dostarczenie i jego sprawia niektórym wiele problemu.

Rząd wycofuje się z obietnicy. Rząd wycofuje się z obietnicy. "Byłoby to niesprawiedliwe"Czytaj dalej

Małe kartki przypominające o odebraniu przesyłki czy listu poleconego z poczty nierzadko są zostawiane w miejscach, które niewiele mają wspólnego z bezpiecznym przechowaniem. Wciśnięte za domofon, przyklejone do drzwi bloku czy wsadzone na, a nie do skrzynki, są obiektem, który może łatwo się zapodziać albo zostać zniszczonym. W tym przypadku nie listonosz ma problem, ale my.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące popularny produkt całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Agata Duda znalazla się w trudnej sytuacji. Współpracownica ujawnia kulisy

List polecony z sądu? Rachunki do opłacenia? Nieodebrane mogą przysporzyć kłopotów

Sytuacja odcięcia prądu czy gazu na skutek nieodebrania ważnej korespondencji nie jest w wyżej wymienionym wypadku czymś niesamowitym. Brak awiza to brak przesyłki, więc często brak świadomości o problemie. Odcięty gaz i prąd to jednak tylko "mniej groźne" skutki nieodebrania listu.

Może być jeszcze niebezpiecznej, gdyż np. brak wieści o wydaniu przez sąd wyroku w jakiejś sprawie grozi przedawnieniem się czasu na odwołanie bez naszej wiedzy. Zdecydowanie mocno może zaboleć nieświadome niestawienie się na przesłuchanie przez niewłaściwie dostarczone awizo - o przesyłce nie mówiąc.

Polskie prawo przwiduje trzy możliwe kary za niestawiennictwo na przesłuchaniu: wyznaczenie kary pieniężnej, doprowadzenie siłą przez policję lub aresztowanie porządkowe. Kara pieniężna może wynosić nawet 10 tys. zł w wypadku nieusprawiedliwionej absencji na przesłuchaniu.

Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek na torach pod Żyrardowem. Nie żyje mężczyzna, ogromne opóźnienia pociągów
  2. Nietypowy objaw czerniaka. Trzeba dokładnie przyjrzeć się dłoniom
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Martyna Wojciechowska przekazała fanom wspaniałą nowinę. Ogromne szczęście jej i córki
Najpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomNajpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News