Limity w sklepach od 7 listoada
Flickr.com Kuba Bożanowski
Autor Konrad Karpiuk - 6 Listopada 2020

Wraca czas stania w kolejkach. W sklepach nowe limity klientów

Nowe limity w sklepach wchodzą w życie już od soboty 7 listopada. Wyłączona z użytku zostanie część galerii handlowych, ponadto wrócą kolejki przed sklepami ze względu na limit osób w środku.

Limity w sklepach wchodzą w życie już od soboty

Limity w sklepach wracają, wygląda na to, że powtarza się scenariusz z pierwszej fali. W rozporządzeniu rządu przewidziano liczne obostrzenia, w tym dla branży handlowej. Nowe zasady mają obowiązywać do 29 listopada, ale nie można wykluczyć, że zostaną przedłużone.

Na mocy rządowego rozporządzenia, do sklepów o powierzchni poniżej 100 m kwadratowych, zostanie wprowadzony limit jednego klienta na 10 m kwadratowych. To też w przypadku sklepów franczyzowych, będących najczęściej o powierzchni 50 m kw. jednocześnie na ich terenie będzie mogło przebywać pięciu klientów.

Jacek Kurski dostał ochronę SOP. Powód? Ochrona interesów państwaJacek Kurski dostał ochronę SOP. Powód? Ochrona interesów państwaCzytaj dalej

Duże sklepy, tzn. takie o powierzchni co najmniej 100 m kwadratowych wprowadzony będzie limit 1 osoby na 15 m kwadratowych. Limit w takich sklepach taki sam jak w trakcie pierwszej fali, więc na jedną osobę będzie musiało przypadać 15 m kwadratowych.

Również galerie handlowe będą ograniczone, choć nie zostaną całkowicie zamknięte. W galerii otwarte mogą być sklepy spożywcze, meblowe, z artykułami budowlanymi i remontowymi, czy zoologiczne. Otwarte będą również tzw. wyspy handlowe.

Wyjątek zrobiono również dla aptek, drogerii, kiosków, księgarnie i punktów usługowych, tzn. banków, punktów pocztowych, serwisów samochodowych, punktów ubezpieczeniowych czy salonów fryzjerskich. Otwarta pozostanie gastronomia wydająca dania na wynos.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Blisko 10 tys. Polaków wkrótce może dostać specjalne wezwanie. Powód będzie zaskoczeniem
2. Polska w kryzysie, ludzie tracą oszczędności życia, a co robi rząd? Wydają na najdroższe mięsiwo, przepiórcze jaja i żywność, jak dla szlachty
3. Wystarczy że odbierzesz SMS, bez żadnych podejrzeń. Konsekwencje będą opłakane

Limity nie tylko w sklepach, ale także w kościołach. Wiele zamknięto na cztery spusty

Zamknięte będą m.in. sklepy AGD i RTV oraz sklepy odzieżowe. Oczywiście dalej funkcjonuje możliwość zakupu produktów oferowanych przez te sklepy online. Limity wprowadzono również w hotelach i pensjonatach, które przyjmą tylko osoby będące w podróżach służbowych.

W przypadku hoteli zrobiono jeszcze wyjątki dla osób przebywających w podróży w związku z wykonywaniem działalności gospodarczej (co można również podpiąć pod podróż służbową), jak i klienci wykonujący zawód medyczny.

Na kierowców już czeka zupełnie nowy mandat. Rząd po cichu przeforsował nową karęNa kierowców już czeka zupełnie nowy mandat. Rząd po cichu przeforsował nową karęCzytaj dalej

Zamknięte będą również szkoły i przedszkola. O ile już wcześniej odesłano część uczniów do domu, teraz zdalne lekcje będą miały także klasy 1-3. Otwarte pozostaną tylko przedszkole i żłobka, choć nie można wykluczyć ich zamknięcia, jeśli zakażenia będą wzrastać.

Zamknięto również instytucje kultury, takie jak muzea, opery, teatry, kina, filharmonie, galerie sztuki, muzea, czy domy kultury. Otwarte pozostaną za to kościoły, w których będzie limit jak w sklepach, czyli 1 osoba na 15 m kwadratowych w świątyniach.

Dziś NBP wypuścił nową monetę. Nominał zaskakujeDziś NBP wypuścił nową monetę. Nominał zaskakujeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poważny wypadek na S8. Droga zablokowana, dwie furgonetki kompletnie zniszczone
  2. Rząd wkrótce zamknie całą Polskę? Morawiecki przedstawił wizję całkowitego lockdownu
  3. Kaufland odpowiada na rządowe ograniczenia. Bardzo ważna informacja dla klientów
  4. Zwrot akcji w sprawie waloryzacji 2021. Seniorzy mają powody do radości
  5. Nadchodzi europejska płaca minimalna. Czeka nas wzrost wynagrodzeń
  6. Kamil Stoch został oszukany? Nadal nie dostał swojej nagrody, czeka na nią prawie rok
  7. Chrupiąca i niezwykle aromatyczna surówka z czerwonej kapusty i cukinii. Lekko orientalnego smaku dodają jej ciekawe dodatki
ING ma bardzo złe wieści dla Polaków. Sprawa dotyczy klientów wszystkich bankówING ma bardzo złe wieści dla Polaków. Sprawa dotyczy klientów wszystkich bankówCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News