Limit klientów będzie wyznaczany w inny sposób
Unsplash/Nathalia Rosa
Autor Maria Glinka - 17 Kwietnia 2020

Limit klientów już nie będzie zależny od ilości klas. Sklepy wyliczą go inaczej

Limit klientów ma być uzależniony od wielkości powierzchni danego sklepu. Nowe zasady wyznaczania, ile osób jednocześnie może dokonywać zakupów wchodzą w życie już w poniedziałek.

Limit klientów – koniec z uzależnieniem od liczby kas

Limit klientów ma być wyliczany w sposób, który proponowali przedstawiciele z branży handlowej. W ramach pierwszego etapu łagodzenia obostrzeń rząd podjął decyzję o powiązaniu liczby osób przebywających na terenie sklepu z jego powierzchnią.

W oddziałach do 100 mkw. będzie mogło przebywać w tym samym czasie tyle klientów, ile wynosi czterokrotność liczby kas. W przypadku większych sklepów ustalono, że na każde 15 mkw. ma przypadać jeden klient – podają wiadomoscihandlowe.pl.

Dla przykładu w sklepie o powierzchni 150 mkw. zakupy będzie mogło zrobić jednocześnie 10 osób.

Dużo łatwiej stracisz prawo jazdy. Rząd już pracuje nad zmianamiDużo łatwiej stracisz prawo jazdy. Rząd już pracuje nad zmianamiCzytaj dalej

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W trakcie wczorajszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział także wzmożoną kontrolę u pracowników handlu. Ma ona polegać na regularnym mierzeniu temperatury ciała.

Co więcej, zalecenia dotyczące środków ochrony i sanityzacji sklepów mają zostać wzmocnione.

Biedronka wprowadza wielką promocję w konkretnych godzinach. Lepiej zajmij miejsce w kolejceBiedronka wprowadza wielką promocję w konkretnych godzinach. Lepiej zajmij miejsce w kolejceCzytaj dalej

Kolejne etapy dopiero przed nami

W dalszych etapach powróci rzemiosło, handel oraz usługi. W ostatniej kolejności zostaną otwarte te miejsca, w których kontakt z klientem jest duży np. salony piercingu, tatuażu czy gabinety kosmetyczne – oznajmił premier.

Przywrócenie handlu w galeriach handlowych ma być elementem trzeciego etapu odmrażania gospodarki. Kiedy to nastąpi? Na razie nie wiadomo, bo znoszenie kolejnych obostrzeń ma być uzależnione od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju.

„Reguły nie mogą być zapisane w kamieniu – proponujemy cztery etapy dochodzenia do normalności. Jeśli krzywa zakażeń będzie się spłaszczać, będziemy łagodzić restrykcje, jeśli tak się nie stanie, restrykcje będą utrzymywane dłużej” – oznajmił Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News