Lidl wycofuje ze sprzedaży wadliwy towar - chodzi o ekspres do kawy marki "Silvercrest"
Wikipedia
Autor Stanisław Węgrowski - 30 Września 2019

Lidl naprędce wycofuje produkt. Zagraża życiu klientów

Lidl poinformował, że wycofuje ze sprzedaży wadliwy produkt. Ten może w skrajnych przypadkach doprowadzić do śmierci użytkowników, którzy zdecydowali się go zakupić.

Lidl wycofuje ze sprzedaży ekspres do kawy

Sprawa dotyczy ekspresu do kawy SEMS 1100 A1 marki “Silvercrest”, o numerze IAN 313486. Wadliwy sprzęt był w sprzedaży online od 9 maja, a w sklepach sieci Lidl od 16 maja 2019 roku. Z powodu błędu produkcyjnego produkt może razić prądem.

Możesz zażądać od ZUS wyższej emerytury. Ważny wyrok Sądu NajwyższegoMożesz zażądać od ZUS wyższej emerytury. Ważny wyrok Sądu NajwyższegoCzytaj dalej

Firma Kompernass Handelsgesellschaft mbH prosi wszystkich klientów o zastosowanie się do wycofania i zaniechanie dalszego użytkowania produktu. Rażenie prądem o napięciu 220V, płynącym w domowych instalacjach elektrycznych, zakończyć się może w skrajnych przypadkach nawet śmiercią. Szczególnie w wypadkach, kiedy porażenie zatrzyma oddech i wywoła migotanie komór serca. Skutkiem tych może być zatrzymanie krążenia, a w efekcie - śmierć.

- Z uwagi na błąd produkcyjny w jednostkowych przypadkach w artykule o podanym numerze nie można wykluczyć prawdopodobieństwa wystąpienia porażenia prądem elektrycznym - można przeczytać w komunikacie.

Gigant sprzedaży chce się wycofać z Polski. Wszystko przez handlowe niedzieleGigant sprzedaży chce się wycofać z Polski. Wszystko przez handlowe niedzieleCzytaj dalej

Lidl zwróci pieniądze

Firma informuje, że produkt można zwrócić w dowolnym sklepie sieci Lidl bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony.

Konsumenci, którzy nabyli produkt, mogą go bezpłatnie odesłać, a “zwrot środków nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki” - podano w komunikacie. Jednocześnie firma zapewnia, że inne artykuły marki “Silvercrest”, a w szczególności pozostałe produkty firmy Kompernass Handelsgesellschaft mbH nie są objęte wycofaniem.

Wyższa emerytura od października. Znamy już podwyżki dla seniorówWyższa emerytura od października. Znamy już podwyżki dla seniorówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Nie żyje wybitna Polka. Zginęła w tragicznych okolicznościach, miała 44 lata

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News