Biedronka, Lidl i inne sklepy nowymi ogniskami zakażeń
Piqsels
Autor Maria Glinka - 31 Lipca 2020

Ważny komunikat ministerstwa ws. obostrzeń. Dotyczy nie tylko Lidla czy Biedronki

Nie tylko Biedronka czy Lidl, ale każdy sklep może stanowić potencjalne ryzyko infekcji koronawirusem. Z uwagi na coraz wyższe wskaźniki zachorowalności i nowy rodzaj ognisk zakażeń w Polsce rzecznik resortu zdrowia zwrócił się ze specjalnym apelem do klientów, właścicieli i pracowników sklepów.

Apel o rozważne zakupy we wszystkich sklepach, nie tylko w Biedronce i Lidlu

Zakupy w dobie pandemii w Biedronce, Lidlu i innych sklepach mogą stanowić zagrożenie. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz wyznał, że w Polsce zaczynają się pojawiać "sklepowe ogniska zakażeń".

- Apeluję ponownie: jesteśmy w sklepie, to jest pomieszczenie zamknięte, mamy obowiązek założyć maseczkę. Niestety, dzisiaj przynajmniej połowa osób w sklepach nie nosi maseczek. I zaczynają się pojawiać ogniska - powiedział przedstawiciel resortu.

Kierowcy muszą przygotować się na podwyżki, nie ma odwrotu. Opłaty idą w górę, jednak wybranych ominąKierowcy muszą przygotować się na podwyżki, nie ma odwrotu. Opłaty idą w górę, jednak wybranych ominąCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
2. Były poseł i mąż znanej dziennikarki stanął przed prokuraturą. Usłyszał aż 5 zarzutów
3. Ślub Jacka Kurskiego z Joanną znów doprowadził do burzliwego zamieszania. Pojawił się nowy problem, są zdjęcia

Konieczna jest zmiana podejścia także właścicieli sklepów

Andrusiewicz zwrócił się z prośbą o przestrzeganie pandemicznego reżimu sanitarnego także do właścicieli i pracowników sklepu. - Klienci nie przywiązują wagi do maseczek, bo widzą, że ekspedienci i właściciele sklepów nie wymagają tego od nich - oznajmił. Jego zdaniem w tych trudnych czasach pandemii takie zaniechania nie powinny mieć miejsca. Zaproponował, aby właściciele Biedronki, Lidla czy innego oddziału handlowego wyznaczyli jednego pracownika, który będzie sprawdzał, czy klienci zakrywają twarze i dezynfekują dłonie, jak podaje TVN24.

Rzecznik resortu stoi na stanowisku, że kontrolowanie przestrzegania zasad jest jedyną drogą, aby ograniczyć migrowanie koronawirusa po sklepie. A skutki łamania reguł reżimy sanitarnego mogą być dotkliwe, ponieważ gdy pojawi się zakażenie to cały sklep i jego personel jest kierowany na kwarantannę. Sklepy mniejsze od Biedronki czy Lidla mogłyby finansowo nie przetrwać takiego przestoju.

Wczoraj padł rekord zakażeń w Polsce - odnotowano 615 nowych przypadków. Najwięcej infekcji zarejestrowano na Śląsku (160), w Małopolsce (133) i na Mazowszu (95). Walkę z COVID-19 przegrało kolejne 15 osób.

Za tydzień zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Wiemy już, kto odmówił przybyciaZa tydzień zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Wiemy już, kto odmówił przybyciaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co myśli mężczyzna-ginekolog podczas badania pacjentki? Szczere wyznania lekarzy
  2. W związku z epidemią będzie można ubiegać się o dopłatę do czynszu. Nawet 1500 złotych, komu przysługuje?
  3. 69 osób nie żyje, pili skażony napój w restauracjach. Dramatyczna wiadomość ze świata
  4. Rząd szykuje się do wydzielania konkretnych powiatów. Chce tak zapobiegać zarażeniom
  5. Stało się, Amerykanie podjęli decyzję, co do Niemiec. Berlin nie przebiera w słowach
  6. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz
  7. Dlaczego Sekielski nagle chudnie? Podał lepszą niż wszystkie przepisy Gessler razem wzięte recepturę na zupę z buraka

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News