Lidl w Wielkiej Brytanii
geograph.org.uk
Autor Kasper Starużyk - 1 Lipca 2019

Lidl będzie teraz budował mieszkania

Niemiecka sieć dyskontów postanowiła zainwestować w branżę budowlaną. Lidl ogłosił, że będzie teraz także działał w branży deweloperskiej, co ma być sposobem na zdobycie atrakcyjnych gruntów w centrach miast, a także przyczynić się do zniwelowania luki mieszkaniowej.

Jak donosi money.pl Lidl planuje budować i wynajmować mieszkania, które będę nadbudowane nad sklepami. Na razie program sieci wystartował w Niemczech, gdzie pierwsze lokale mieszkalne mają być oddane przez Lidla już wiosną 2020 roku.

Jak informuje sieć dyskontów, kubatura sklepów Lidla często uniemożliwia prowadzenia handlu w ścisłych centrach miast. W momencie, gdy nad sklepem nadbudowane będą mieszkania, sklep będzie mógł swobodnie działać, nie obawiając się o zakazy.

Dodatkowo firma chce także odpowiedzieć na bardzo duże braki mieszkaniowe z jakimi borykają się niemieckie duże miasta. Z informacji “Gazety Wyborczej” wynika, że w samym Berlinie brakuje 200 tys. mieszkań. Lidl planuje więc budować mieszkania socjalne, gdzie 1 mkw miałby kosztować 6,5 euro oraz mieszkania o podwyższonym standardzie za 11 euro za 1 mkw. Firma nie mówiła jeszcze o planach takich planach w innych krajach, w których prowadzi działalność.

“Mieszczuchy” będą mogły kupować ziemię. Nowe zasady handlu gruntami rolnymi“Mieszczuchy” będą mogły kupować ziemię. Nowe zasady handlu gruntami rolnymiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. Clinton do Polaków: Cały świat was podziwia
  3. Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce
  4. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News