Lidl
Wikimedia Commons Aljona83 CC3.0
Autor Konrad Karpiuk - 30 Czerwca 2020

Nawet kilkaset złotych więcej w portfelu. Lidl wprowadza obniżki cen, różnice są spore

Lidl podobnie jak inne popularne sieci dyskontów (m.in. Biedronka i Kaufland), zdecydował się zareagować na nowe stawki VAT, które wejdą od 1 lipca w życie. Dzięki niższemu opodatkowaniu wielu produktów, sklepy obniżyły ceny, różnice szybko odczujemy w trakcie zakupów.

Lidl zapewnił, że zareaguje na obniżenie podatku VAT. Nie jest to czasowa promocja, a zmiany wprowadzone na stałe, co potwierdziło kierownictwo polskiego oddziału. Jak pisze portal Otopress, obniżka ma dotyczyć nawet tysiąca produktów dostępnych w asortymencie sklepu.

Już w środę ruszają zapisy, nie odkładaj tego na później. Możesz stracić 300 złJuż w środę ruszają zapisy, nie odkładaj tego na później. Możesz stracić 300 złCzytaj dalej

Lidl obniża ceny w związku z nowymi stawkami VAT

Obniżenie stawki VAT było jednym z pomysłów Ministerstwa Finansów, które miałoby zaradzić na wzrost cen i kryzys spowodowany pandemią. Niższe stawki podatkowe miały dotyczyć głównie produktów pierwszej potrzeby. Sklepy zareagowały na zmiany w wysokości podatków, w tym Lidl, który potwierdził obniżki.

- [...] pełna wartość obniżki stawki VAT wybranych produktów zostanie przeniesiona na konsumentów, jest kolejnym wsparciem w kierunku wzmocnienia budżetów naszych klientów [...] Dzięki takim obniżkom w skali roku może się okazać, że oszczędziliśmy nawet kilkaset złotych - czytamy w komunikacie Lidla.

Nowy podatek od początku lipca. Większość z nas go odczuje i to szybkoNowy podatek od początku lipca. Większość z nas go odczuje i to szybkoCzytaj dalej

Przykłady obniżonych cen, Polacy zaoszczędzą na każdych zakupach

Obniżki będą dotyczyć wszystkich sklepów sieci Lidl w Polsce. Wśród produktów objętych obniżkami jest pieczywo, owoce, warzywa, artykuły dla dzieci, towary higieniczne dla kobiet oraz niektóre produkty mleczarskie. Obniżki są na poziomie kilkudziesięciu groszy, czy złotówki na produkcie, co jednak w skali całego koszyka może zrobić różnicę nawet kilkudziesięciu złotych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony z postawy swoich sąsiadów. Dziennikarze dotarli do zaskakujących wyników

Biedronka obniża od dzisiaj ceny. Już wiemy, co kupisz taniejBiedronka obniża od dzisiaj ceny. Już wiemy, co kupisz taniejCzytaj dalej

Portal Otopress podał kilka przykładów obniżonych cen produktów. BIO chleb żytni będzie kosztował 5,07 zł zamiast 6,19 zł. Bułka śniadaniowa fitness będzie kosztować trzy grosze mniej (0,96 zł zamiast 0,99 zł). Pieluszki XL Lupilu staniały z 19,49 zl na 18,90 zł. Wkładki higienicznie normal Siempre będą kosztować 3,87 zł zamiast 3,99 zł. Podobnych obniżek jest znacnzie więcej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta piła ocet jabłkowy każdego dnia przez miesiąc. Efekty były zaskakujące
  2. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  3. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  4. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  5. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Auchan zamyka sklepy. Czy to początek kłopotów firmy?Auchan zamyka sklepy. Czy to początek kłopotów firmy?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News